100 днів плідної роботи

100 днів плідної роботи

     Григорій Івасишин7 липня голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин провів прес-конференцію за підсумками ста днів своєї діяльності при новому керівництві держави. Мова йшла про основні напрями роботи районної державної адміністрації, пріоритетні завдання виконавчої влади, гострі проблеми та перешкоди на шляху виконання поставлених завдань. У прес-конференції взяли участь журналісти  ТРК «РАІ», газети «Галицьке слово» та обласного радіо.
     Найголовнішими напрямами в роботі Григорій Івасишин виділив збільшення інвестування, пошук нових інвесторів у сільське господарство, будівельну галузь, впровадження інноваційних технологій. Це є досить привабливим для нових бажаючих вкласти свої кошти. Результатом даної програми має бути збільшення робочих місць та поліпшення економічного становища населення району.
     Для прикладу, голова району згадав впровадження проекту з модернізації обладнання та споруд на Бурштинській ТЕС.
     Стосовно питання землі, то картина вимальовується наступна. 12 тис. гектарів орних земель сьогодні не використовується за призначенням. Парадокс полягає в тому, що угоди на їх використання є, люди отримують плату за оренду, сплачуються податки, але ніякі сільськогосподарські роботи на цих площах не проводяться. Цього ж року до кінця липня планується завершити укладення угод з орендарями практично на всі землі, що, правда, тепер вже з обов’язковою умовою їх обробітку, наголосив у своєму слові голова районної державної адміністрації.
     Окремим питанням Григорій Михайлович виділив проблематичне становище в будівельній галузі. Якщо раніше (до економічної кризи) на будівництві працювала велика кількість людей, то сьогодні галузь знаходиться в занепаді. Результатом цього стало зростання безробіття, особливо серед молоді. Для покращення становища районною державною адміністрацією розроблено програми залучення нових інвесторів, що мало б дати поштовх до відновлення розвитку галузі.
     «Позитивним моментом є те, – зазначив голова РДА, – що діючі будівельні проекти не зупинено і вони продовжують реалізовуватися». Сьогодні планується виділити 726 тис. грн. на заміну каналізаційної системи у районній лікарні та подано пропозиції до обласної державної адміністрації щодо виділення коштів на завершення будівництва хірургічного корпусу. Продовжується зведення нової школи в с.Крилос, триває реконструкція Народного дому в с.Залуква, проводиться ремонт фельдшерсько-акушерських пунктів в селах Різдвяни та Водники.
     Голова районної державної адміністрації закцентував увагу журналістів на тому, що за перше півріччя було виконано план надходжень до бюджету, але перед усіма галузями все ж таки було поставлено завдання – заощаджувати та раціонально використовувати бюджетні кошти. Надалі планується поступове зменшення і повна ліквідація заборгованості із виплати заробітної плати.
     Виконується також завдання голови обласної державної адміністрації Вишиванюка М. В. з реконструкції наших сіл, селищ та містечок, надання їм сучасного вигляду. Першим під  впровадження даної програми потрапило селище Більшівці, колишній районний центр. Минулого року на його благоустрій, ремонт доріг та приміщень бюджетних установ було виділено понад 850 тис. грн.. В поточному році продовжується будівництво спортивного залу місцевої школи.
      «Є села, де вже зроблено багато в даному напрямку завдяки власним ініціативам місцевих рад та сільських голів. Це стосується сіл Бринь, Бовшів та Залуква. За результатами двомісячника з благоустрою населених пунктів одним із кращих визнано м.Бурштин, а тому в майбутньому тут впроваджуватиметься програма реконструкції малих міст», – зазначив Григорій Івасишин.
     Продовжується реалізація заходів з ліквідації наслідків повені 2008 року,  розроблених райдержадміністрацією у минулому році, а також приймаються та розглядаються усі пропозиції, що надходять від голів місцевих рад, щодо ліквідації нинішніх та попередження можливих у майбутньому паводків. Практично в усіх населених пунктах, що розташовані на берегах Дністра, Лімниці, Лукви, небхідно будувати дамби та захисні споруди. Для вирішення цієї проблеми потрібна чимала допомога держави та обласного водного господарства. Здебільшого роботи на об’єктах виконуються завдяки коштів екологічного фонду районного бюджету.
     Окремо Григорій Івасишин зупинився на організації дозвілля молоді: «На сьогодні одним з головних наших завдань є активне залучення дітей нашого району до занять фізичною культурою і спортом». Для цього райдержадміністрацією розроблена спеціальна програма з розвитку фізичної культури та спорту, завдяки якій виділяються кошти на створення для цього належних умов. В Галицькому спортивному комплексі, який створено на базі колишньої міської котельні, повністю завершено внутрішні роботи і уже проводяться  заняття, залишилось виконати зовнішні фасадні роботи. Окрім трьох спортивних майданчиків зі штучним покриттям, які уже діють в містах Галичі, Бурштині та в с.Дубівці, планується введення в дію ще двох таких майданчиків (у м.Галичі і м.Бурштині). В с. Яблунів продовжується облаштування нового стадіону. Враховуючи збільшення кількості сільських футбольних команд (з 20 до 41), на підтримку їхньої діяльності у цьому році в районному бюджеті вперше передбачено 90 тис грн.
     «Пріоритетом для нас є виконання завдань, поставлених Президентом України, а це, насамперед, турбота про населення, покращення умов життя наших людей», –такими словам завершив свою зустріч із журналістами голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин.

Аріна Сивак