400 мільйонів гривень на ремонт місцевих доріг розподілили без публічного обговорення

400 мільйонів гривень на ремонт місцевих доріг розподілили без публічного обговорення

Депутати Івано-Франківської обласної ради та голови громад вважають одноосібний розподіл коштів на ремонт доріг без публічного обговорення неприпустимим. Адже це перекреслило всю реформу децентралізації.

Про це в мережі написав голова комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів і податків Назарій Іванів.

“Після оприлюднення в ЗМІ інформації, що голова облдержадміністрації підписала розподіл коштів на ремонт місцевих доріг, отримав десятки дзвінків від незадоволених голів територіальних громад і депутатів різних рівнів рад. Тож змушений офіційно заявити: всупереч обіцянкам, Світлана Онищук голова Івано-Франківської ОДА проігнорувала рішення обласної ради від 17.12.2021. № 342-11/2021 «Про обласний бюджет на 2022 рік», зокрема пункт 23-й, який передбачає обов’язкове погодження переліку з постійними комісіями обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій і з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства.  Ще на пленарному засіданні 17 грудня під час прийняття бюджету на 2022 р. на моє запитання про важливість погодження пооб’єктного переліку доріг відповідними депутатськими комісіями голова ОДА обіцяла, що будуть враховані усі рекомендації голів територіальних громад, депутатів обласної та Верховної Ради України. Проте, як бачимо, обіцянки керівництво ОДА вкотре не виконує”,- написав Іванів.

За його словами, депутати облради, як представники громад, не тільки були усунуті від прийняття рішення, але й позбавлені навіть можливості донести думку людей до влади. 

“Вважаю, що розподіл більше 400 мільйонів гривень без публічного обговорення і врахування ситуації зі станом доріг в територіальних громадах є неприпустимим. Така поведінка влади свідчить про намагання нею знівелювати досягнення децентралізації і знову розпоряджатися ресурсами одноосібно на власний розсуд. Але ігнорувати потреби і думку громад ми не дозволимо! Обов’язок влади забезпечувати реалізацію інтересів людей і громад, а не діяти всупереч їм”,- підсумував Назарій Іванів.