5 років на реформування економіки

5 років на реформування економіки

     Олег БілоусУже два тижні експертне середовище аналізує оголошений Президентом Віктором Януковичем план реформування держави. Фахові оцінки різняться — поряд із схваленням запропонованих новацій досить багато зауважень щодо здатності нинішньої влади здійснити ці перетворення, які мають бути спрямовані на побудову сучасної, стійкої, відкритої, конкурентноспроможної у світовому масштабі економіки, формування професійної, ефективної системи управління і на підвищення добробуту українських громадян.
     Програма охоплює широкий набір стратегічних перетворень за 5 напрямками:
     - створення базових передумов економічного росту через утримання низького рівня інфляції, стабілізації державних фінансів і створення стійкої фінансової системи;
     - формування режиму максимального сприяння для бізнесу шляхом зменшення ролі держави в економіці, зниження адміністративних бар’єрів для бізнесу, модернізації податкової системи й поглиблення міжнародної економічної інтеграції;
     - модернізація інфраструктури й базових секторів шляхом усунення усталених структурних проблем в енергетичній, вугільній, нафтогазовій галузях і ЖКГ, а також розвитку транспортної інфраструктури й ринку землі. Перехід від дотацій до самоокупності виробництва й соціальних послуг;
     - збереження і розвиток людського й соціального капіталу шляхом підвищення ефективності й стабільності соціального захисту, поліпшення якості й доступності освіти й медичного обслуговування;
     - підвищення ефективності державного управління шляхом реформування державної служби й виконавчої влади.
     Програму затверджено Кабінетом Міністрів України. І тепер поряд з розробленням детального плану щодо реалізації кожного напряму реформ та підготовки законопроектів є  розроблення  на базі національної  регіональних програм реформування держави.  
     23 червня  в Галицькому  районі відбулося обговорення Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада» за участю начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Олега Білоуса.
     НарадаВ обговоренні взяли участь голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин та голова районної ради Богдан Попович, члени колегії районної державної адміністрації, представники управлінь та відділів райдержадміністрації, голови та спеціалісти міських, селищної та сільських рад, керівники підприємств, установ та організацій району, члени ради соціально-економічного розвитку району, боротьби з корупцією та злочинністю, депутати районної ради, засоби масової інформації.
     Олег Білоус на основі аналітичного та цифрового матеріалів, що стосуються області та району зокрема, познайомив присутніх з основними розділами Програми, навів приклади передового досвіду країн Європейського Союзу.
     До  участі в обговоренні основних розділів Програми, а саме питань, що стосувалися реформування системи освіти, пенсійного страхування, фінансового сектору і міжбюджетних відносин, системи соціальної підтримки, медичного обслуговування, розвитку сільського господарства та земельної реформи долучились керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, депутати районної ради, керівники підприємств району.
     Загалом обговорено та прийнято 14 конкретних пропозицій щодо безпосередньої участі району у виконанні основних розділів Програми.

Ярослав Поташник