7 альтернатив пластиковим соломинкам

7 альтернатив пластиковим соломинкам
Екологічні трубочки з пшеничної чи житньої соломи

ГС уже повідомляло про заходи щодо обмеження використання пластикових пакетів з метою запобігання забруднення навколишнього середовища. Подібні заходи в недалекому майбутньому очікують і пластикові трубочки (соломинки), які ми часто використовуємо для вживання коктейлів, прохолоджуючих напоїв тощо.

А чим можна замінити пластикові соломинки? Які існують екологічні альтернативи?
Відмова від одноразових пластикових соломинок – всесвітній тренд, якого легко дотримуватися. Це річ, яка абсолютно непотрібна більшості з нас. Навіть повна відмова від їх використання не позбавить зручності обраний стиль життя. А для тих випадків, коли соломинки потрібні, існує багато безпечніших альтернатив.
Один із таких варіантів нещодавно запропонували в Китаї. Трубочки для напоїв почали виготовляти із бактеріальної целюлози. Вироби з неї є міцними, витривалими, зручними у використанні та дешевими. І головне – безпечними для довкілля і здоров'я. 

В природних умовах вони розпадаються на великі фрагменти за 15 днів, за 45 – стають майже непомітними, а після двох місяців  повністю розкладаються. Для порівняння, собівартість виготовлення трубочки з бактеріальної целюлози коштує 0,3 цента, з пластику – 0,2 цента, з паперу – 4 центи.

Які ще є доступні українцям альтернативи одноразовим пластиковим соломинкам?

✔Паперові. Ці соломинки хоч і дорожчі за собівартістю, але досить безпечні і після використання легко переробляються на компост.

✔Бамбукові. Легкі, приємні на вигляд, багаторазові та 100% органічні і легко миються. 

✔Очеретяні. Дешевші за бамбукові та мають різні діаметри. Товстіші підійдуть для щільних напоїв, таких як смузі. 

✔Солом'яні. Один з найкращих одноразових варіантів. Виготовляються з цільної стеблини пшениці.

✔Металеві. Довговічні та суперміцні. Стильну металеву соломинку можна постійно носити з собою в сумці, як оригінальний аксесуар. 

✔Їстівні. Виготовляються з води та борошна твердих сортів пшениці. Нагадують довгі макарони, якими власне і є. 

Свій ековаріант соломинок для вечірки з коктейлями чи повсякденного використання кожен може легко замовити в українських інтернет-магазинах.