7 липня – День працівників природно-заповідних установ

7 липня –  День працівників природно-заповідних установ

     Галицький Національний природний паркЦього дня вперше, згідно Указу Президента України, на загальнодержавному рівні відзначається День працівників природно-заповідних установ. Це ще одне свідчення того, що держава проводить послідовну політику в питаннях охорони навколишнього природного середовища, яка стає загальнонаціональним пріоритетом.
     З метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних лісових та лісостепових природних комплексів Передкарпаття шість років тому створено Галицький НПП, який підпорядкований Державному комітету лісового господарства України.
     Наш природний парк – це 14684 гектари лісових масивів, ділянок лучно-степової та петрофільної рослинності, водно-болотних угідь. Саме збереження цінних природних об’єктів цих територій, підтримання та забезпечення екологічної рівноваги в нашому регіоні, еколого-освітня та науково-дослідна діяльність є головними питаннями, які вирішують працівники нашої природоохоронної установи.
     126 працівників трудиться у чотирьох лісництвах, відділі лісового господарства, охорони та відтворення екосистем, науковому відділі, дільницях – використання природних ресурсів, рекреації і туризму. Половина з них має повну вищу та базову вищу освіту. Троє наших співробітників наукового відділу – кандидати наук.
     З часу створення Галицького НПП творчо трудяться на своїх посадах головний лісничий В.Хованець, начальник відділу лісового господарства П.Витвицький, інспектори з охорони природно-заповідного фонду В.Месеренько, З.Данилюк, О.Вернер, Б.Савчук, Б.Базилів, В.Рущак, В.Смук, начальник дільниці рекреації та туризму І.Мислюк.
     Цілеспрямовано працює науковий відділ НПП, який очолює Володимир Бучко. Під його керівництвом успішно проводиться науково-дослідна робота установи, щорічно складаються Літописи природи. У співпраці з багатьма науковими установами нашого регіону виявляються і досліджуються нові види рослин і тварин. Недавно, науковими працівниками зі Львова, які співпрацюють з нами на основі укладених угод, виявлено раритетну для нашої держави рослину – офрис бджолоносну та не властивого для наших країв птаха – косаря.
     Творчий задум В. Бучка в питаннях поліпшення охорони довкілля, вдосконалення екологічної освіти втілено ним у створенні Музею природи Землі Галицької та еколого-туристичного центру, який у цьому році відвідало уже 700 екскурсантів.
     Напередодні професійного свята вітаю весь колектив з Днем працівників природно-заповідних установ. Творчої наснаги вам, природоохоронці, у благородній справі охорони довкілля, міцного здоров’я і благополуччя.

Борис Терешкун, директор Галицького національного природного парку