99% лісових пожеж виникає через недбалість людей!

99% лісових пожеж  виникає через недбалість людей!

99% лісових пожеж  виникає через недбалість людей!     Лісники вже вступили у двобій з лісовими пожежами. Лише за останню декаду в лісах Держкомлісгоспу виникло 12 пожеж, вогнем пошкоджено 5 га лісу.
     Загалом пожежонебезпечна ситуація в лісових масивах України погіршується через високу температуру повітря і тривалі періоди сухої погоди. Проте найбільшу загрозу лісу несуть люди. Влітку – це безвідповідальне поводження з вогнем туристів, а весною – це так звані весняні «сільгосппали», коли випалювання залишків сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях поряд із лісовими масивами призводить до пожежі.
     Так, у минулому році, незважаючи на вжиті профілактичні та попереджувальні заходи, в лісах галузі сталося 4922 пожежі. При цьому через грозові розряди виникло тільки 24 пожежі, всі інші – через людський фактор. У 93% випадків лісові пожежі були оперативно загашені силами лісових протипожежних підрозділів і тільки у 7% випадків залучалися підрозділи МНС.
     Слід зазначити, що основним показником готовності лісових протипожежних підрозділів є такий показник як «площа однієї пожежі». У минулому році на 4922 випадки лісових пожеж припадає 4515 га пошкоджених лісів (у тому числі 952 га пошкоджено верховими пожежами). У 2008 році на 3282 випадки пожеж припало 4518 га пошкоджених лісів (з них 1110 га – верховими пожежами). Тобто середня площа однієї пожежі зменшена з 1,4 га до 0,9 га (30%).
     Наразі протипожежні підрозділи Держлісгоспів (це 227 лісових пожежних станцій) переведені на посилений режим несення служби. Підготовлені пожежні автомобілі, у нас їх 661, закуплено 40 сучасних лісопожежних модулів, облаштовано 555 спостережних веж, підготовлено близько 5 тисяч переносних ранцевих вогнегасників, інші протипожежні засоби, затвердженні мобілізаційні плани, розміщуються попереджувальні інформаційні аншлаги.
     Але викликає занепокоєння відсутність фінансування, через неприйнятий державний бюджет. Через це можуть виникнути труднощі (брак пального, недокомплект протипожежних екіпажів та спостерігачів на вежах). Також потрібно додатково облаштувати ще 200 км нових протипожежних розривів і близько 50 тисяч км протипожежних мінералізованих смуг. Загалом довжина існуючих протипожежних розривів та мінералізованих смуг у підвідомчих Держкомлісгоспу лісах дорівнює 220 тисячам км, в окремих місцях їх також необхідно поновлювати.

Андрій Солімов, прес-секретар Держкомлісгоспу України