Амброзія полинолиста

Амброзія полинолиста

     Амброзія полинолистаАmbrosia artemisifolia L – регульований шкідливий організм, обмежено поширений на території України, який наносить великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини. Амброзія полинолиста – однорічний небезпечний бур’ян, який досягає 2-2,5м заввишки. Розмножується він насінням, яке утворюється у великій кількості. Насіння зберігає схожість в ґрунті до 40 років. Амброзія надмірно висушує і виснажує ґрунти, сильно пригнічує культурні рослини. Забур’янення злаків амброзією затрудняє збір урожаю. Пилок цієї рослини викликає у людей захворювання: амброзійний поліноз.
     Розповсюджується Аmbгоsіа аrtеmіsiifоlіа разом з неочищеним насінням та транспортними засобами. Внаслідок високої забур’яненості спостерігається значне зниження врожайності сільськогосподарських культур.
     Для боротьби з амброзією застосовують широкий спектр гербіцидів, а також проводять виривання поодиноких рослин з корінням, скошують бур’яни до початку їх цвітіння. Здійснюється заборона ввезення підкарантинної продукції з регіонів розповсюдження цього регульованого шкідливого організму.
     В Івано-Франківській області амброзія полинолиста виявлена на площі 1,74 га.
     
     У разі виявлення амброзії полинолистої  просимо повідомити Державну інспекцію з карантину рослин в Івано-Франківській області за адресою:  м. Івано-Франківськ, вул.Витвицького, 30/1, тел. 52-83-71.
     
     

Іван Синюк, державний інспектор з карантину рослин Галицького ПКР