«Аномальну» аварійність ТЕС у «ДТЕК» Ахметова приписали різкому падінню кваліфікації персоналу

«Аномальну» аварійність ТЕС у «ДТЕК» Ахметова приписали різкому падінню кваліфікації персоналу
Причиною зношеності обладнання було тільки 20% аварійних відключень енергоблоків

Перевірка Держенергонагляду теплових електростанцій холдингу «ДТЕК» показала, що причиною зношеності обладнання було тільки 20% аварійних відключень енергоблоків. Найбільше число причин таких відмов приписали різкому падінню кваліфікації персоналу та керівництву станції, пише mind.ua.

Про це йдеться в матеріалі Bihus.Info, передають «Наші гроші».

Графік відключень енергоблоків на станціях ДТЕК за два останні роки показав два пікові періоди аварій. Графік створив екопроєкт «Save Dnipro».

Гендиректор ДТЕК Максим Тимченко пояснював причини аварійності зношеністю обладнання та недостатніми інвестиціями через ситуацію на ринку.

Аварійність припинилася після позапланових перевірок компанії Держенергонаглядом на прохання НЕК «Укренерго», прем’єра і РНБО. 

Зазначається, що в акті перевірки Держенергонагляду «ДТЕК  Дніпроенерго» вказано, зокрема, щодо Криворізької ТЕС, що з вини персоналу за вісім місяців 2021 року сталося 60 відмов. Це 87% від кількості всіх відмов на електростанції. А на Запорізькій ТЕС з вини керівного персоналу класифіковано 47% від всіх відмов (19 таких випадків).

Згідно з офіційними даними для перевірки, за рік кваліфікація персоналу та керівництва теплових електростанцій «ДТЕК» упала в рази. Але практично перевірити цю інформацію Держенергонагляд не може, оскільки не має законної можливості зайти з перевіркою на станції в момент оголошеної аварії. До цього ТЕС самі подавали дані про причини аварій в НЕК «Укренерго».

Нагадаємо, що Україна в ніч на 21 грудня запросила аварійну допомогу зі Словаччини через аварійне відключення сьомого енергоблока Бурштинської теплоелектростанції (ТЕС) «ДТЕК» Ріната Ахметова.