Боротьба за 84 округ: хто ж переможе?

         Раз у п’ять років Україна традиційно занурюється в запеклі баталії, обумовлені виборчим циклом президентської і парламентської кампаній. Президентська гонка вже завершилась – для когось бажаним, а для когось неочікуваним результатом, а парламентська – після епопеї з указом про розпуск чинної Верховної Ради і процесом розгляду рішення у Конституційному суді – таки втілиться в голосуванні на дільницях 21 липня. І оскільки український парламент не спромігся прийняти новий виборчий кодекс, виборець знову ставитиме галочки у двох бюлетенях: по одномандатному та багатомандатному виборчому округу. Або, простіше кажучи, голосуватиме за партійний список та за «мажоритарника». Якщо в ситуації з першим дещо допомагають зорієнтуватися соціологічні опитування, які постійно з’являються в ЗМІ, то в ситуації з другим таки видається доцільним розібратися хоча би зі списком претендентів, які вирішили спробувати свої сили у 84 окрузі.

        Округ є доволі різноманітний, адже охоплює Тисменицький, Тлумацький, частину Галицького району та місто Бурштин. Відповідно результати тут бувають доволі непередбачувані, що підтверджується парламентськими виборами 2014 року. Тоді переможець отримав порівняно невисокий відсоток голосів з невеликим відривом від кандидата, що опинився на другій сходинці. До слова, обидва цих кандидати беруть участь і в теперішній кампанії. Отже, знайомимось зі списком претендентів:

        Вірастюк Роман Ярославович – відомий в області спортсмен і популяризатор спорту, йде самовисуванцем.

        Воробій Володимир Дмитрович – уродженець села Комарів, заступник директора з лікувальної роботи, "Прикарпатського центру репродукції людини", висуванець Аграрної партії України.

        Гергелюк Володимир Іванович – приватний підприємець, один із ініціаторів фестивалю «Галицьке лицарство», балотуються від партії «Голос».

        Довбенко Михайло Володимирович – чинний нардеп від 84 округу, один із лідерів серед залучення субвенцій на округах Івано-Франківщини, висувається від партії «Європейська Солідарність».

       Іванків Марія Йосипівна – завідувачка сільського клубу в Тлумацькому районі, висуванка партії «Опозиційний блок».

        Іваськів Андрій Степанович – депутат Івано-Франківської обласної ради від міста Бурштин, член комісії з питань екології та природокористування, йде від ВО «Батьківщина».

        Карвацький Руслан Миколайович – раніше голова профспілки працівників Бурштинської ТЕС, балотується як самовисуванець.

       Куйбіда Віталій Євстафійович – уродженець Бурштина, лікар-нейрохірург Київської міської лікарні, самовисуванець.

        Куриляк Мирослав Мирославович – народився в селі Залуква, висуванець партія «Разом сила».

        Магаль Володимир Васильович – депутат обласної ради від Галича, президент місцевого футбольного клубу «ФК Карпати».

       Московчук Ярослав Михайлович – приватний підприємець, самовисуванець.

       Попович Василь Борисович – депутат обласної ради і висуванець від ВО «Свобода».

       Сатур Дмитро Юрійович - старший механік, ТОВ "Куверт-Україна", самовисуванець.

        Сворак Степан Дмитрович – міський голова Тисмениці, доктор історичних наук, самовисуванець.

        Станіславський Богдан Миколайович – меценат, приватний підприємець, висуванець від партії «Самопоміч».

        Ткач Роман Володимирович – народний депутат двох скликань та колишній голова Івано-Франківської ОДА, сьогодні депутат обласної ради, самовисуванець.

        Фріс Ігор Павлович – нотаріус в Івано-Франківську, балотується від партії «Слуга Народу».

         Як бачимо, в округу представлені як «важковаговики», так і новачки політичного процесу. Зважаючи на скорочені терміни виборчої кампанії, вона вже йде повним ходом. Всюди можна зустріти інформаційні буклети та інші агітаційні матеріали від кандидатів, більш фінансово спроможні розміщують також бігборди вздовж доріг. Проте важливо звертати увагу на програми кандидатів. У них можемо натрапити на схожі речі, що обіцяють учасники виборів, як от розвиток робочих місць, покращення освітньої і медичної інфраструктури громад, будівництво і ремонт доріг, покращення екологічної ситуації в Галицькому районі. Однак слід розуміти, чи кандидат пропонує конкретні механізми, як вирішуватиме актуальні проблеми округу в статусі народного депутата. Проаналізувавши біографії і програми кандидатів, кожен виборець зможе скласти цілісну картинку про них і зробити свій вибір. Це й продемонструє загальний результат 21 липня, що стане відповіддю на питання, винесене в заголовок статті.

         А ми спробуємо в наступній статті розібратися зі списком претендентів по 85 округу, який також охоплює частину Галицького району.

Павло ЛОДИН, політолог