Чого чекати нам від пенсійної реформи

     Майже всіх громадян нашої країни цікавить те, до чого призведе нова пенсійна реформа. Хочу висловити свою точку зору з цього приводу.
     Мене хвилює те, що урядовий проект пенсійної реформи розроблений, на мій погляд, не в інтересах людини праці і не з метою підвищення рівня життя пенсіонерів. Я б сказав, що це виключно для одержання чергового траншу “емвеефівського” кредиту і у відповідності з вимогами МВФ. Я впевнений в тому, що за таку пенсійну реформу не будуть голосувати депутати Верховної Ради. Спілкуючись із людьми, я зрозумів, що вони не підтримують нову пенсійну реформу.
     Якщо вникнути по суті, то рекомендованим пенсійним законопроектом держава практично знімає з себе будь-яку відповідальність за майбутнє життя мільйонів українських пенсіонерів.
     Я, як і багато наших громадян, є противником того, щоби були відмінені спеціальні пенсії для тих, хто працював в тяжких умовах, на шкідливих підприємствах, а також для ветеранів Збройних сил та правоохоронних органів, інших категорій громадян, праця яких або служба були пов’язані із ризиком для здоров’я та життя. Пенсіонер повинен одержувати пенсію, виходячи з того, де і в яких умовах і скільки років він працював.
     Я вважаю недопустимим є те, щоб був піднятий пенсійний вік і збільшений необхідний для її одержання пенсійний трудовий стаж, бо тривалість життя у нашій країні скорочується.
     Збільшення пенсійного віку ні в якому разі не зніме те чи інше навантаження на бюджет і на пенсійний фонд, а лише призведе до збільшення росту безробіття як серед молоді, так і серед людей старшого покоління. На мій погляд, це призведе до критичних і небажаних перекосів на ринку трудових ресурсів, до серйозного погіршення матеріального становища сотень тисяч сімей. В державі зросте злочинність, соціальна деградація та інші непередбачувані життєві ситуації.
     Корисною пенсійна реформа може бути тільки тоді, коли держава буде гарантувати достатню кількістю робочих місць і достойну заробітну плату, а ще держава зобов’язана чітко контролювати ціноутворення і тарифи, щоб інфляції і підвищення цін не з’їдали повністю трудові пенсії.
     Нам треба зараз боротися із бідністю, відроджувати економіку в державі, бо без цього ми не вирішимо проблему пенсійного забезпечення. Саме нова пенсійна реформа призведе до пенсійного геноциду.
     
     

Богдан Назар, юрист Бурштинського КП «Житловик»