Чого нам чекати від Пенсійної реформи

Чого нам чекати від Пенсійної реформи

     Чого чекати нам від Пенсійної реформиМайже всіх громадян нашої країни цікавить те, до чого приведе нова пенсійна реформа. Хочу висловити свою точку зору з цього приводу.
     Мене хвилює те, що урядовий проект пенсійної реформи розроблений, на мій погляд, не в інтересах  людини праці, не з метою підвищення рівня життя наших пенсіонерів, я б сказав, що це виключно для одержання чергового траншу емвеефіввського кредиту і у відповідності з вимогами МВФ. Я впевнений в тому, що за таку, пенсійну реформу не будуть голосувати депутати Верховної Ради. Спілкуючись із людьми, я зрозумів, що вони не  підтримують нову пенсійну реформу.
     Якщо вникнути по суті, то рекомендованим пенсійним законопроектом  держава практично знімає з себе будь-яку відповідальність за майбутнє життя мільйонів українських пенсіонерів.
     Я, як і багато наших громадян, є противником того, щоби були відмінені спеціальні пенсії для тих, хто працював в тяжких умовах, на шкідливих підприємствах, а також для ветеранів Збройних сил та правоохоронних органів, інших категорій громадян, праця яких або служба були пов’язані із ризиком для здоров’я та життя. Пенсіонер повинен одержувати пенсію, виходячи з того, де і в яких умовах і скільки років він працював.
     Я вважаю недопустимим є те, щоб був піднятий пенсійний вік і збільшений необхідний для її одержання пенсійний трудовий стаж. І  все це при тому, коли продовженість життя у нас в країні скорочується.
     Збільшення пенсійного віку ні в якому  разі не зніме те чи інше навантаження на бюджет і на Пенсійний фонд, бо це лише  призведе до збільшення росту  безробіття як серед молоді, так і серед людей старшого покоління. На мій погляд, це приведе до критичних і небажаних перекосів на ринку трудових ресурсів, до серйозного погіршення матеріального становища сотні тисяч сімей. В державі зросте злочинність, соціальна деградація та  інші непередбачувані життєві ситуації.
     Корисною Пенсійна реформа  може бути тільки тоді, коли держава буде гарантувати достатню кількістю робочих місць і достойну заробітну плату, а ще держава зобов’язана чітко контролювати ціноутворення і тарифи, щоб інфляції і підвищення цін не з’їдали повністю трудові пенсії.
     Нам треба зараз боротися із бідністю, відроджувати економіку в державі, бо без цього ми не вирішимо проблему пенсійного забезпечення. Саме нова Пенсійна реформа призведе до пенсійного геноциду.

Богдан Назар, юрист Бурштинського КП «Житловик»