День фізичної культури і спорту

День фізичної культури і спорту

     День спорту в Галичі11 вересня своє професійне свято відзначають спортсмени. Напередодні Дня фізичної культури і спорту наш кореспондент звернулася до начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту    Олександра Чабака, щоб дізнатися про справи у спортивній галузі району.

     – Олександре Івановичу, якими новинами спорту можете поділитися із читачами «Галицького слова»? Що цікавого відбулося у галузі протягом року?
     – Знаковою подією в історії спорту району стало відкриття в місті Галичі нового спортивного комплексу з двома спортивними залами, де діти мають змогу підвищувати свою майстерність з важкої атлетики, боксу та волейболу. Не одне покоління галичан мріяло про споруду, де можна буде займатися різними видами спорту. І ось ця мить настала завдяки великій підтримці голови Галицької районної державної адміністрації Григорія Івасишина.
     Значна увага приділяється розвитку сільського спорту. Вперше у цьому  році в місцевих бюджетах передбачені асигнування на підтримку спорту, зокрема футбольних команд, в сумі 95,0 тис.грн..
     В селі Дубівці та спортивному комплексі Бурштинської ТЕС у цьому році встановлені майданчики для міні-футболу зі штучним покриттям.
     Розпочалася реконструкція трибун стадіону «Колос» м.Галича з подальшим встановленням пластикових сидінь, будуються  роздягальні в с.Бовшів.
     На даний час 41 футбольна команда з населених пунктів району бере участь у розіграші чемпіонату та Кубку району з футболу сезону 2010 року. За кількістю команд Галицький район займає перше місце серед районів області.
     Приємно відзначити, що місто Галич та місто Бурштин мають власні команди любительського рівня. Це «Галвапно» м.Галич, яка створена та функціонує завдяки директору ТзОВ «Галвапно» Володимиру Магалю, та «Енергія» м.Бурштин, яку підтримує директор Бурштинського енергетичного коледжу ІФНТУНГ Олександр Джура.
     Відповідно до Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки відділом у справах сім’ї, молоді та спорту проведено відкритий турнір з волейболу серед сільських команд, присвячений пам’яті ветерана спорту В.Ватащука, спартакіаду серед державних установ та організацій, присвячену Дню пам’яті Героїв Крут, спартакіаду серед жіночих колективів державних установ та організацій району, присвячену Дню весни, спортивні заходи, присвячені Олімпійському дню бігу, міжнародний турнір з футболу “Копаний м’яч” серед дітей 1994-1995р.н., присвячений Дню Незалежності. 22 серпня в м.Галичі пройшли районні літні сільські спортивні ігри, присвячені Дню Незалежності та 60-річчю створення ФСТ “Колос”.
     Також у цьому році вже відбулися V районні літні молодіжні спортивні ігри з волейболу (юнаки, дівчата), футзалу (юнаки), пауерліфтингу, вільної боротьби, баскетболу (юнаки, дівчата), настільного тенісу, легкої атлетики, футболу (юнаки, дівчата).
     З початку року команди та спортсмени району взяли участь у більше ніж 50-ти спортивних заходах, проведено навчально-тренувальний збір з легкої атлетики.
     Оздоровлено спортсменів з веслування на байдарках і каное, волейболу та важкої атлетики.
     День спорту в Галичі– А якими спортивними досягненнями можуть похвалитися у цьому році наші спортсмени?
     – Переможцями Чемпіонату України з волейболу у Суперлізі та срібними призерами Кубка України стали вихованки нашого району Людмила Борознова та Тетяна Мандражеєва.
     Чоловічі волейбольні команди району «Західрембуд» м.Бурштин та “Володар” м.Галич посіли відповідно І та ІІ місце у чемпіонаті області  сезону 2009/2010 років та беруть участь у чемпіонаті України серед команд вищої аматорської ліги.
     Команда Галицької гімназії завоювала  ІІ місце у І Всеукраїнській Олімпіаді з волейболу серед юнаків, яка проходила у МДЦ “Артек”.
     Срібними призерами V обласних літніх молодіжних спортивних ігор стали команди  з волейболу (дівчата), футболу (дівчата), веслування на байдарках і каное.
     Команда районної державної адміністрації вперше за час проведення виборола І загальнокомандне місце у VIII  обласній спартакіаді серед  команд державних службовців облдержадміністрації, райдержадміністрацій та територіальних органів центральних органів виконавчої влади.
     - Це й справді досить високі показники. Але, думаю, у тому, що наші спортсмени досягли таких успіхів, велика заслуга їх тренерів. Адже саме вони наполегливо працюють над вдосконаленням майстерності своїх підопічних.
     - Звичайно, дуже багато залежить від тренера. Тому хочу відзначити невтомну працю тренерів Олександри Мандражеєвої, Андрія Мамонова, Євгена Федорійчука, Гіві Джапарідзе, Володимира Маковея, Вадима Кутинського, Володимира Усачука, директорів ДЮСШ Івана Бабія і Миколи Сегіна, громадських інструкторів зі спорту Петра Мартиніва, Василя Масляка та багатьох інших.
     - А що б Ви хотіли побажати спортсменам району напередодні їхнього професійного свята?
     - Напередодні Дня фізичної культури і спорту хочу привітати всіх працівників галузі з професійним святом, побажати міцного здоров’я, наснаги, молодості і краси, віри у власні сили, які необхідні їм у підкоренні майбутніх спортивних вершин.

Розмову вела Ірина Заклінська