Державний комітет лісового господарства України розпочав виконання першого етапу Державної цільової програми «Ліси України 2010 – 2015 років»

Державний комітет лісового  господарства України розпочав  виконання першого етапу Державної цільової програми  «Ліси України 2010 – 2015 років»

Державний комітет лісового  господарства     З першим весняним теплом в Україні розпочалася лісокультурна компанія.
     Протягом всієї лісокультурної компанії 2010 року ( весною і восени) підприємства Держкомлігоспу планують створити 57 тисяч гектарів лісових насаджень. Лише нових лісів на новоприйнятих деградованих і малопродуктивних землях (за умови відповідного бюджетного фінансування) планується створити 26,5 тис. га.
     Першими посадку лісових саджанців розпочали лісогосподарські підприємства південних областей України. Як тільки дозволила погода, естафету підтримали підприємства центральних, східних і західно-північних областей. Днями розпочалась посадка на Київщині, а невдовзі ліс саджатимуть і в Карпатах (в цьому регіоні у лісових масивах досі лежить сніг). Загалом відповідно до діючої Державної цільової програми «Ліси України» в Україні за п’ять років заплановано створити 430 тисяч гектарів нових лісових насаджень.
     21 березня (у Всесвітній День лісівництва) стартувала акція Держкомлісгоспу «Майбутнє лісу в твоїх руках», в рамках якої лісівники проводять активну просвітницьку роботу і залучають до посадки лісових культур учнів шкільних лісництв, освітніх шкіл, коледжів, інститутів, представників громадськості, органів влади та засобів масової інформації. Практичним аспектом Акції є можливість для її учасників власноруч створити певну ділянку майбутнього лісу, посадити не один саджанець лісових чи декоративних рослин.
     Забезпеченість садивним матеріалом в розрізі підприємств Держкомлісгоспу наразі становить 108,2%. В розсадниках вирощено 422 млн. шт. стандартного лісового садивного матеріалу та вирощено близько 5,5 млн. шт. саджанців декоративних порід для озеленення міст та селищ.
     На сьогоднішній день вже заліснені понад 12% підготовлених земельних ділянок, що становить близько 6 тисяч га.

     PS: Історія ініційованої Держкомлісгоспом Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» розпочалася у 2006 році. Тоді по всій країні руками учнів, вчителів, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та ЗМІ було посаджено 11,8 мільйонів різноманітних сіянців та саджанців. В акції взяли участь понад 60 тисяч громадян України.
     У цьому році, як і в минулі роки, Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» відбувається за підтримки Товариства лісівників України та Міністерства освіти і науки України.
     Для молодших школярів в рамках Акції проводиться конкурс дитячого малюнку та для середніх класів конкурс на кращій твір «Людина і ліс». Переможці визначаються у три етапи: в травні-червні – на регіональному та обласному рівнях, а у вересні в Києві призи отримають переможці фінального етапу конкурсу.