Діти – майбутнє України

Діти – майбутнє України

Діти – майбутнє України    У перший літній день в Україні, як і всьому світі, відзначають радісне свято – День захисту дітей. Дитинство – це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. В цей день кожен повинен задуматися і подивитись на дітей, які поруч. Кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Це свято потрібне, щоби люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами. Адже ми робимо свято, щоби послухати дітей та інколи в них повчитися. Так і наша держава дбає про своє майбутнє, а майбутнє – це діти.
    27 квітня 2010 року Верховною Радою України ухвалено Закон “Про Державний бюджет України на 2010 рік”, яким затверджено розміри прожиткових мінімумів для різних категорій населення. Згідно документа, для дітей віком до 6 років встановлюється прожитковий мінімум з 1 січня – 755 гривень, з 1 квітня – 767 гривень, з 1 липня – 771 гривня, з жовтня – 787 гривень, з 1 грудня – 799 гривень.
    Сума прожиткового розміру для працездатних осіб в 2010 році становитиме з січня – 869 гривень, з квітня – 884, з липня – 888 гривень, з 1 жовтня – 907 гривень.
    Статтею 45 Закону “Про Державний бюджет” встановлено, що у 2010 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України ”Про державну соціальну допомогу малозабезпечиним сім’ям” збільшується до затвердженого на 2009 рік для працездатних осіб – на 37%, непрацездатних осіб – на 42%, інвалідів – на 47%. Для кожної дитини в малозабезпеченій багатодітній сім’ї, в якій виховується троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною фомою навчання у загальньоосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних заккладах I-IV рівнів акредетації до 23 років), рівень забезпечення прожиткового мінімуму становить 50% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку. При цьому розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї не може бути більше, ніж 75% від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.
    У зв’язку з цим в управлінні праці та соціального захисту населення Галицької районної державної адміністрації проведено перерахунки соціальних виплат з січня 2010 року по травень 2010 року.

Ірина Кузів, завідувач сектору з прийняття рішень управління праці та соціального захисту населення Галицької РДА