До уваги експортерів рослинної продукції

До уваги експортерів рослинної продукції

З метою захисту своєї території від завезення шкідників, бур’янів, хвороб рослин кожна країна встановлює спеціальні  фітосанітарні вимоги до ввозу на свою територію рослинної продукції.

Зокрема, набув чинності Регламент Європейського Союзу № 2021/2285 від 14 грудня 2021 року стосовно внесення змін до Регламенту  2019/2072 щодо переліку шкідників, заборон та вимог щодо ввезення в Європейський Союз та переміщення в ньому рослин, рослинних продуктів та інших об'єктів- встановлені вимоги щодо проведення термічної обробки лісоматеріалів дуба звичайного, акації, клену,тополі,верби.

   При ввезенні ясена встановлена вимога щодо походження деревини з вільної зони, яка встановлена національною організацією з карантину та захисту рослин.

   Особливі вимоги країни встановлюють  для ввезення живих рослин-необхідно проводити обстеження на певні види шкідливих організмів у період вегетації.

   Великобританія встановила проведення посиленого фітосанітарного контролю при ввезенні саджанців сосни.

   Для недопущення затримок з експортом рослинної продукції та відмов у видачі фітосанітарних сертифікатів просимо завчасно повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області для завчасного проведення всіх необхідних фітосанітарних процедур-обстежень рослин у період вегетації та знезараження.

Іван Сердюченко, начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні