До вершин професійної майстерності

До вершин  професійної майстерності

     Т.В.Єршова - вчитель математикиВересневий ранок... Яскраве сонце, яке ще зранку огортало своїм теплим промінням землю, оповіщало погожий день.
     Світло було і в неї на душі. Легке хвилювання порум’янило щоки, але очі іскрилися щирістю, погляд був проникливий і зосереджений. Саме такою вона, Тетяна Вікторівна Єршова, у 2000 році переступила поріг Блюдниківської ЗОШ І-III ступенів як учитель математики та інформатики.
     Уже з перших днів поринула в роботу. Невтомна праця, увага до дітей, а також послідовність у роботі допомогли вчительці досягти вагомих успіхів на педагогічній ниві, знайти добрих друзів. ЇЇ завжди хотіли бачити, з нею завжди бажали спілкуватися.
     І пізніше, коли працювала в Залуквянській ЗОШ І-ПІ ступенів, і зараз, у Галицькій гімназії, вона залишається послідовною у своїй роботі, проявляє компетентність у методиці виховання учнів, професійний хист.
     Тетяна Вікторівна вважає, що найбільша цінність – це особистість дитини, все що робиться, робиться для неї, для її навчання, виховання, розвитку. А розкрити особистість учня можна, якщо вчитель іде на урок не лише зі знаннями теоретичного матеріалу, методів і прийомів навчання, а і з різноманітними та цікавими способами організації праці учнів. Тому використовуючи новітні досягнення педагогічної науки, здобутки інших вчителів-практиків та спираючись на педагогічні ідеї і теоретичні підходи відомих філософів та дидактичні заповіді Василя Сухомлинського, Тетяна Вікторівна підходить до своєї праці творчо, досконало володіє ефективними формами і методами навчально-виховного процесу на рівні сучасних вимог. Вона спроможна оживити будь-які знання і навіть «сухий» матеріал подати цікаво і дохідливо. Бачить своє завдання в тому, щоб спонукати учнів до пізнання світу, а набуті знання оцінює як засіб розумової життєдіяльності.
     Сприяє розвитку творчих здіб-ностей особистості і застосуванню комп’ютерних технологій, які надають можливості по-новому використовувати текстову, звукову, графічну і відеоінформацію. Це формує в учнів вищий рівень самоосвітніх навичок, умінь робити висновки, узагальнювати, класифікувати інформацію. Вона використовує сучасні програмні засоби: PAINT, GRAN1,2, GRAN3D, ADVANCED, GRAPHER, програми «Математика 5,6 класи», презентації.
     Продовженням урочної форми роботи зі школярами є безперервна позакласна діяльність за такими напрямками: туристично-краєзнавчий (екскурсії, походи), науково-дослідницький, пошуковий (олімпіади та змагання), культурно-просвітницький (під час тижнів та декад математики в школі проводяться конкурси стіннівок, усні журнали, математичні вечори, зустрічі з цікавими людьми).
     Результатом роботи вчителя є зростаючий відсоток якості знань учнів з математики, успішні виступи їх на предметних олімпіадах районного рівня.
     З 2007 року Т.Єршова є координатором Міжнародного конкурсу «Кенгуру». Беручи участь у Всеукраїнському конкурсі  «Вчитель року – 2010», стала дипломантом ІІ етапу в номінації “Математика”.
     Найбільше щастя вбачає в тому, щоб жити в гармонії з навколишнім світом та власним «Я». Щоб на роботу йти з радістю і додому теж повертатися з радістю, знаходити спільну мову з учнями, навчити їх відрізняти добро від зла, пожинати плоди власної праці в досягненнях вихованців – ось, за словами Тетяни Вікторівни, найвищий вимір задоволення від учительської долі.

Надія Лавер, методист РМК