Дві прибалтійські країни першими визнали дії росії в Україні геноцидом

Дві прибалтійські країни першими визнали дії росії в Україні геноцидом

Парламентарі Естонії і Латвії у четвер, 21 квітня, визнали дії росії в Україні геноцидом. Про рішення парламенту Естонії повідомляється на сайті законодавчого органу країни. Про рішення латвійських депутатів інформують на сайті Сейму Латвії.

“На сьогоднішньому (21 квітня — ред.) додатковому засіданні парламент заслухав виступ голови української парламентської делегації Олени Шуляк та одноголосно ухвалив заяву щодо військових злочинів і геноциду Росії в Україні”, — йдеться у повідомленні.

Народна депутатка України Олена Шуляк сказала в парламенті Естонії, що це голосування є історично важливим для України. За словами Шуляк, визнання дій росії геноцидом проти українського народу важливе для пам’яті про десятки тисяч загиблих. А також для тих, кого катували та зґвалтували, чиї будинки були зруйновані та тих, кого змушують ховатися сьогодні в Маріуполі.

“Наш спільний обов’язок — забезпечити, щоб таке ніколи не повторилося, ніде й у жодній країні. Я вірю, що разом ми зможемо досягти цієї мети”, – сказала Шуляк.

Саме Естонія першою у 1993 році визнала влаштований росією голодомор геноцидом українського народу, написала Шуляк в Telegram.

"Ми знаємо Естонію як країну нульової толерантності до будь-якого тоталітаризму, диктатури, геноциду та інших проявів нелюдської антигуманної політики. І сьогодні (21 квітня — ред.) вони першими розглянули питання про визнання геноциду, який вчинила та сама Росія на території України - але вже у ХХІ столітті", — написала депутатка.

Латвія також визнала геноцидом дії РФ в Україні

Разом з Естонією геноцид українського народу визнала і Латвія. Про це повідомляється на сайті Сейму країни. Там опублікований і текст заяви.

“Латвія визнає, що Російська Федерація в даний час здійснює геноцид проти українського народу”, — йдеться у заяві латвійських парламентарів.

Сейм Латвійської Республіки також засудив зусилля влади Російської Федерації із заперечення злочинів, скоєних російськими збройними силами в Україні. Йдеться про спроби неправдиво представити ці злочини як провокацію або інсценування радикальних сил в Україні, зазначено у заяві.

“Тактика Російської Федерації в Україні, за якої військовослужбовці збройних сил РФ бомбардують міські території, громадські центри, пасажирські вокзали та цивільну інфраструктуру, а також вбивають мирне населення, має ознаки військових злочинів і навіть злочинів проти людства”, — наголосили парламентарії.

Депутати також відзначили, що російська федерація викрадає та депортує громадян України на свою територію. Йдеться у заяві і про гуманітарну катастрофу, спричинену російською федерацією в Маріуполі. У Сеймі Латвії нагадали, що в країні геноцидом визнаний і Голодомор 1932-33 років в Україні.

Крім того, у заяві йдеться, що "Латвія рішуче засуджує військову агресію Російської Федерації та широкомасштабне вторгнення в Україну за підтримки та участі білоруського режиму".