Фізичне виховання – вірний шлях до здоров’я

Фізичне виховання – вірний шлях до здоров’я

     Іван ЙосифівНапередодні професійного свята – Дня фізичної культури і спорту ми поспілкувалися з головним спеціалістом відділу освіти Іваном Йосифівим про успіхи і невдачі, позитивні зрушення і проблеми в розвитку освітянського спорту.
     – Іване Дмитровичу, що вдалося зробити для шкільного спорту за минулий навчальний рік.
     – На належному рівні провели першу районну спартакіаду з 5-ти видів спорту: настільного тенісу, футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики серед навчальних закладів І-ІІ, І-ІІІ ступенів. Охопленість дітей ними складає в середньому 45-50%. Гордістю є те, що збірна команда відділу освіти РДА зайняла перше місце у районній спартакіаді серед державних установ та організацій, присвяченій 20-ій річниці незалежності України. Жіночий колектив відділу освіти зайняв перше місце у районній спартакіаді серед державних установ і організацій, присвячений Дню весни. Команда педагогів району на ХІІІ обласній спартакіаді педагогічних та керівних працівників навчальних закладів посіла третє місце. Про це свідчать численні грамоти, медалі та кубки.
     Учнівська молодь добре виступила на районних, обласних, республіканських змаганнях «Старти надій», «Нащадки козацької слави», «Ігри чемпіонів».
     Команда Галицької гімназії отримала ІІ місце в змаганнях з волейболу (юнаки) в І Всеукраїнській олімпіаді (МДЦ «Артек»). Розроблені орієнтовні критерії оцінки роботи шкіл з фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.
     – Одне з найважливіших завдань школи – збереження здоров’я дітей. У цьому контексті важливим є питання медоглядів.
     – Медогляди є обов’язковими. Адже принциповим є те, щоб на уроки фізичної культури йшли діти, які мають довідку про стан здоров’я, щоб у школі правильно визначити групу занять з фізичної культури для кожного учня, бо головна цінність суспільства – життя та здоров’я кожної людини.
     Місяць вересень – адаптаційний період. Адже не відомо, хто як провів три місяці літа, яку мав рухову активність.
     Відчутно змінилися підходи до уроків фізичної культури. Нормативи стали легшими і їх стало менше.
     Завдання поліпшення здоров’я школярів – це зусилля батьків, вчителів, медиків. Основна мета співпраці – сформувати і закріпити в учнів свідоме і відповідальне ставлення до свого життя та здоров’я.
     – Чи погоджуєтесь з думкою, що для одержання належного рівня знань, вироблення умінь і навичок необхідна відповідна навчально-матеріальна спортивна база?
     – Так, саме від спортивних приміщень, обладнання та інвентаря залежить виконання навчальної програми з предмета «Фізична культура». Завдяки турботі районної влади проведені капітальні ремонти в спортивних залах Деліївської ЗОШ І-ІІІ ст., Бурштинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Тустанської ЗОШ І-ІІІ ст., а також ведуться ремонтно-будівельні роботи в Маріямпільській ЗОШ І-ІІІ ст., розпочато будівництво спортивної зали у Більшівецькій ЗОШ І-ІІІ ст.
     Усі умови для виховання справжніх спортсменів створені у відкритому спортивно-оздоровчому таборі в с. Темирівці.
     Приємним подарунком до 20-літнього ювілею нашої держави стало відкриття сучасного плавального басейну в м. Бурштині. Відділ освіти всіляко сприяє поліпшенню матеріально-спортивної бази шкіл району.
     – Який стан розвитку фізичної культури у навчальних закладах району.
     – Над реалізацією основних завдань фізичного виховання школярів в районі працює 58 учителів фізичної культури, котрі мають фахову освіту та 17 викладачів Галицької дитячо-юнацької спортивної школи. До послуг учнів 25 спортивних залів, 45 спортивних майданчиків, 2 майданчики зі штучним покриттям. В загальноосвітніх навчальних закладах обладнано нові куточки на спортивну тематику. Серед кращих вчителів фізичної культури слід назвати Михайла Зіника (Тустанська ЗОШ І-ІІІ ст.), Василя Данилюка (Комарівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Богдана Полозяка (Бурштинська гімназія).
     – Задуми на найближчу перспективу.
     – Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо підготовки та проведення в Україні у 2012 році Року спорту та здорового способу життя» відділом освіти плануються різноманітні заходи у загальноосвітніх навчальних закладах району.
     Під час спортивно-масового руху в районі проводитимуться Олімпійські уроки та Олімпійські тижні.
     На порядку денному – питання постійного вдосконалення навчально-виховного процесу з фізичного виховання, позакласної роботи, запровадження в навчальний процес передового педагогічного досвіду.
     Розпочато дослідницько-пошукову роботу для написання нарису спортивного життя кожної школи.
     Проводитимуться акції пропаганди здорового способу життя під гаслом «Спорт – вірний шлях до здоров’я».
     – Що б Ви побажали учителям фізичної культури з нагоди Дня фізичної культури та спорту.
     – Здоров’я кожному із нас, родинного затишку та добробуту, сили і наснаги у всебічному вихованні підростаючого покоління.
     
     

Бесіду вела Аріна Сивак