Галичани відсвяткували День незалежності

     Залуква
      «Величне свято в нашого народу, свято України, її роду…». Саме під такою назвою пройшло відзначення Дня незалежності України в с.Залуква. 22 серпня  на площі біля БК відбувся святковий концерт за участю кращих виконавців – аматорів  художньої самодіяльності. Церковний хор, вокально-молодіжний гурт, ансамбль «Перлина», чоловічий квартет, солісти та дуети створили прекрасний святковий настрій всім глядачам. А духовий оркестр став окрасою концерту. Також була представлена виставка квітів, овочів, фруктів, українських вишивок під назвою «Україно! Ти для мене диво». По завершенні концерту сільський голова М.Медвідь подякував всім організаторам свята за працю, за створення хорошого настрою, за те, що українська пісня та українське слово творчо і натхненно звучало з уст учасників художньої самодіяльності. Свято завершилося українською дискотекою для молоді. А 24 серпня біля пам’ятника «Жертвам ХХ століття» парох села о.Василь Завірач відслужив поминальну панахиду. Тут же відбулося святкове віче, на якому виступили начальник відділу внутрішньої політики Галицької районної державної адміністрації Ярослав Поташник, голова товариства «Просвіта» Лідія Скрентович, бібліотекар Залуквянської ЗОШ Людмила Палагняк, сільський голова Михайло Медвідь, учні Залуквянської ЗОШ. Залуквяни віддали шану загиблим за незалежність держави покладанням квітів та привітали нагороджених активістів села.

     Комарів
     Не менш цікавим та змістовним було проведення свята в селі Комарів. Святковий концерт розпочався вітальним словом директора Комарівської ЗОШ – Л.Гордійчук, яка щиро подякувала та нагородила грамотами голови районної державної адміністрації та голови районної ради активістів села. А концерт, підготовлений працівниками культури,  став чудовим настроєм для всіх присутніх. Вокальні ансамблі  «Пролісок» та «Журавка», танцювальний колектив, дуети, тріо, солісти дарували комарівчанам своє мистецтво. Організатори свята висловлюють подяку спонсорам: Олексію Марковському, Ігорю Федорняку, Галині Симираз, Василю Глодаку, Михайлу Мельничуку, дискотеці «Бумер».

     Височанка
     
22 серпня у приміщенні Височанської ЗОШ І-ІІ ст. відбулося тематичне свято “Вічно живи, Україно моя”, приурочене  Дню Державного Прапора та Дню незалежності України.
     Із святом глядачів вітали ведучі Христина Хом’як, Віталія Дроздова, Христина Пицко та Уляна Кварцяна.
     Багате й славне минуле нашої землі. Вона виплекала Запорізьку Січ, славетну Києво-Могилянську Академію. Україна виколисала Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, славного полковника Семена Височана, Івана Сірка, Григорія Сковороду, Устима Кармелюка, Тараса Шевченка, Михайла Грушевського – велетнів сили і духу. Височанці , як і вся наша держава, святкуючи 19-у річницю незалежності України, згадали  імена тих, які наблизили цей день, примножили славу нашої Батьківщини, а почасти і віддали своє життя у боротьбі за наше мирне сьогодення.
     ВисочанкаСвято скрасили пісні та художнє читання.
     Височанців привітав сільський голова Тарас Хлібкевич. Він підкреслив, що разом із становленням і розвитком нашої держави росте, змінюється і обличчя рідного села. За роки незалежності відбулися кардинальні зміни, серед яких, насамперед, слід назвати газифікацію села, відкриття нової каплички, відкриття на місцевій школі барельєфу славній героїні Марійці Петришин, посвячення та відкриття пам’ятника «Розстріляним височанцям», організовано футбольну команду, яка є однією з кращих у районі.
     Сільський голова  подякував всім тим односельчанам, хто творить сьогоднішній день Височанки та не залишається осторонь  вирішення наболілих проблем.
     День незалежності – це не тільки урочистості та святкові концерти, значно важливіше те, щоб Україна була у кожного в серці  і щоб кожен із нас усвідомив себе невід’ємною частинкою цієї святої землі.

     Різдвяни
     
Людно було 24 серпня у сільському клубі. Тут зібралися односельчани, гості відсвяткувати День незалежності України. Тематично прибрана зала. Тут розміщено фотовиставку «Твої таланти, моя Україно», стенд «Наше село за роки незалежності», а також «Істррія села» та книга Я.Мусякевича «Всім знане село Різдвяни».
     Цікаву розповідь про село, його здобутки, перспективи повела Віра Казимирів – заслужений учитель України.
     Розпочала театралізоване свято Оля Янів збірним образом України. Діти представили глядачам літературно-музичну композицію «Мій рідний край, земля свята – це Україна золота».
     Зі святом присутніх від райдержадміністрації та  районної ради привітала Ірина Хорунжа і вручила грамоту за особистий внесок у розвиток культури села завідуючій клубом-бібліотекою Н.Шафран.
     Сільський голова Марія Федів привітала усіх із величним державним святом, подякувала аматорам художньої самодіяльності за змістовний концерт.

     Нараївка
     
НараївкаОстанній літній місяць для нас, українців, особливий. Тепле сонячне проміння серпня приносить світле радісне свято – День незалежності України. Напевно, немає куточка на Україні, де б не відзначали це свято. Не залишились байдужими до цієї події і мешканці села Нараївка. Кожен прибирав свою оселю, наводив лад біля двору, на могилах батьків.
     В цей день у храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбулася святкова літургія за щастя й долю рідної України та її народу, а також поминальна панахида за воїнів УПА та всіх тих, хто загинув за незалежність України.
     Цього дня о.Стрембіцький освятив кімнату-музей, який створений більше десяти років тому Союзом українок, що згуртувала вчитель Марія Януш. Вона докладено чимало зусиль, щоб зібрати експонати та відомості про історію села. Музей знаходиться в старому будинку, який збудований 1937р. Приміщення потребувало ремонту. Сільський голова Марія Курас зініціювала ремонт даного приміщення. Значну допомогу у цьому надав голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, за що жителі села висловлюють велику вдячність йому, а також усім, хто долучився до цієї справи. Якщо є люди, яким не є байдужою доля рідного села, його добробут, то міцною буде наша держава і багато буде світлих свят.