Галицькі Різдвяні фестини

Галицькі Різдвяні фестини

     Народні традиції з глибокої давнини міцно ввійшли у наш побут. Різдво, “Маланка”, Новий рік, Водохреща з віншуваннями, колядками, щедрівками. Вони донесли до нас духовне життя наших далеких предків, їх віру і вірування, бажання, мрії, світогляд та ідеали. У ці січневі дні ми особливо відчуваємо дух  Різдва Христового – передвісника чогось неймовірного і таємничого. Відчуваємо атмосферу радості, любові і родинного єднання. Свідченням тому стали традиційні Галицькі Різдвяні фестини, які знову зібрали галичан до спільної коляди.

     Ось і у цьому році двадцять дев’ять фольклорних колективів і виконавців району з благословення декана Галицького деканату УГКЦ отця-мітрата Василя Завірача впродовж п’яти годин дарували чудове Різдвяне дійство глядачам з колядою, вертепами, «Маланками».
     Оригінальним виконанням колядок, від давніх, які співали ще наші бабусі в середині ХХ століття, до сучасних у естрадному аранжуванні, цікавими неповторними сценаріями вертепних дійств, вишуканими оригінальними костюмами вирізнялися цьогорічні фестини.
     Сцена районного Народного дому випромінювала на глядача неперевершений заряд позитивної енергії, який помножувався відчуттям величної події – народженням Ісуса Христа.
     Своєю неповторністю дивували дитячі колективи із села Темирівці, Галицької дитячої музичної школи, сіл Загір’я, Крилос та наймолодші учасники вертепу із села Бринь.
     Галицькі глядачі, які чекали на «Маланку» із Медині, були щиро подивовані вертепом, який цього разу запропонував молодіжний фольклорний колектив даного населеного пункту.
     Масовістю і місцевим фольклором, а ще творчим підходом до сценічних костюмів вразив глядачів колектив із села Пукасівці.
     На місцевому матеріалі були побудовані дійства колективів із сіл Дорогів, Дем’янів, Німшин, Куропатники, Кінчаки, Поділля, Різдвяни, які вирізнялися ще й патріотичними настроями, чи не у кожній виконаній коляді.
     Біблійну притчу для свого вертепу взяв колектив із села Блюдники і, як завжди, новим прочитанням «Різдвяної феєрії» вразив зразковий дитячий театр із села Залуква.
     Окремо слід сказати й про солістів Миколу Дудчака із села Делієве, Ігоря Саприку із Вікторова, Уляну Сторощук із Ланів, Ольгу Воробчак із Галича, Іванну Пасєку із Дорогова, які недільного дня також дарували глядачам приємні хвилини.
     Та все ж журі фестин з усього розмаїття колективів визначило кращих. Серед дитячих колективів – театр із села Залуква, колядники із Галицької дитячої музичної школи та села Крилос. Серед дорослих колективів переможцями визнано вертепні дійства сіл Пукасівці, Блюдники та Мединя. Відзначено й різдвяну виставу «Дідівський дідух» фольклорного колективу із села Дорогів.
     Серед колядників та віншувальників кращими були колективи із сіл Крилос, Куропатники, Темирівці та Кінчаки. Окремо відзначено й солістів.
     Щирі слова подяки прозвучали з уст голови районної ради Петра Стрембіцького колективам та виконавцям за збереження народного мистецтва, за передачу традицій святкування Різдва Христового підростаючому поколінню і виховання дітей на народних звичаях та обрядах.

Ярослав Поташник