«Гей на Івана, гей на Купала»

«Гей на Івана, гей на Купала»

     «Гей на Івана, гей на Купала»Івана Купала – фольклорно-етнографічне свято, яке більше 20-ти років залишається улюбленим святом молоді і всіх галичан. Традиційно воно відбувається в м. Галичі на лівому березі Дністра і насичене різними повір’ями та магічною силою.
     Перша частина свята проходить у театралізованому Галицькому дворі, де за участю фольклорних колективів району відбуваються фольклорно-етнографічні дійства «Від хати до хати Іванів витати», «Що не край, то звичай», «Галицьке весілля» та ін. На імпровізованій сцені можна побачити кращі зразки народної творчості, які з покоління в покоління передаються нашими пращурами; галицькі звичаї, обряди, пов’язані з віруваннями, народною міфологією та відтворені яскраві картини весілля в народному побуті.
     А ще увагу всіх присутніх приверне театралізована казкова вистава «Містерія Купальської ночі», основним атрибутом якої є Купайло – велика вербова гілка. Її вирубують парубки і приносять на свято, а дівчата закосичують квітами, віночками. Все дійство супроводжується купальськими хороводами, гуляннями біля вогнища, зустрічами із казковими купальськими персонажами.
     Завершується свято киданням віночків на воду із запаленими свічками. Куди віночок попливе, туди і дівчина заміж вийде.
     Тож, хто не знає ще своєї долі, ласкаво просимо до нас на свято. Ви не пошкодуєте.

Марія Грицик, провідний методист РНД