«Ґудвеллі Україна» виплатила орендну плату за 2022 рік на всі 100%

«Ґудвеллі Україна» виплатила орендну плату за 2022 рік на всі 100%

Аграрна сфера, яка завжди відігравала особливу роль в економіці України, є надзвичайно важливою саме зараз. «Ґудвеллі Україна» багато років вирощує зернові, бобові та олійні культури на Прикарпатті і відповідально ставиться до співпраці з пайовиками, в яких орендує землю. Ми поговорили з керівницею земельного відділу, Галиною Костецькою, про те, чи вдалося компанії виконати всі зобов’язання попри військовий стан в країні.

 

Яку кількість гектарів складає земельний банк «Ґудвеллі Україна»? Скільки це договорів і скільки людей – власників земель?

Земельний банк «Ґудвеллі Україна» складає 18 000 га, це 19500 договорів оренди та близько 10300 землевласників.

 

На який період компанія укладає договори оренди з місцевими мешканцями?

Договори оренди з землевласниками зараз укладаються на 10, 15, 25 років. 60% договорів оренди укладені на 25 років, адже саме при такому терміні дії договору найбільша орендна плата. На мою думку, це показує високий рівень довіри до компанії.

 

Яким був 2022 рік в плані взаємодії з орендарями, чи внесла війна якісь корективи?

Так, звісно війна внесла свої корективи. Наші орендодавці проживають у всіх куточках України. Але у зв’язку з війною багато людей переїхали в західний регіон України та виїхали за кордон. Було багато вияснень та дзвінків, люди розповідали свої історії та де вони опинилися. Ми зробили все від нас залежне, щоб вони отримали орендну плату. Наші орендодавці, які відкрили банківські картки в рамках проекту «Картка пайовика» з «Райфайзенбан Аваль» мають можливість отримувати орендну плату без прив’язки до місця розташування, тобто, навіть за кордоном.

 

Чи важко було видати орендну плату? Яка ситуації в країні з цим?

Спершу ми не знали що робити з орендною платою, адже ми, зазвичай, перші вже навесні починаємо платити орендну у плату у грошовій формі і важко було спрогнозувати фінансовий стан компанії. Але ми сильно вірили і віримо у нашу перемогу, і тому вирішили почати виплачувати орендну плату вже у квітні 2022 року. Це додало нам, працівникам земельного відділу, сил ще більше вірити у майбутнє України, роблячи маленькі кроки щодня, переказуючи орендну плату в усі куточки України та навіть за кордон. Щодо ситуації в країні, то думаю, що кожен власник землі розуміє, що в Україні війна. Існує велика проблема з ростом цін на пальне, засобів захисту рослин та продажем агропродукції. Тому і не дивно, що опинившись в скрутній ситуації, багато фермерів в регіоні зовсім ще не виплатили орендну плату, а решта агрокомпаній - на 40-50 %. Ми ж, в свою чергу, раді повідомити, що 5 жовтня ми закрили виплату орендної плати зерном пшениці і зараз можемо впевнено стверджувати, що «Ґудвеллі Україна» виплатила орендну на всі 100% за 2022 рік: і в грошовій, і в натуральній формах. Хочу відзначити, що вже 18 років компанія стабільно виплачує орендну плату орендодавцям та сплачує за них всі податки. До прикладу, тільки цього року з орендної плати сплачено 11,5 млн. податку з доходів фізичних осіб та військового збору.

 

Якій формі орендної плати надають перевагу більшість орендодавців: грошовій чи натуральній?

Це досить складне питання. В кожному селі по-різному. Але тенденція така, що молоде покоління зараз обирають гроші. Тільки пайовики старшого віку, які проживають по селах, все ще отримують зерно. Зерно пшениці ми привозимо в село запаковане в мішки по 25 кг. Ніхто з компаній так не робить. Витрати на пакування з кожним роком все ростуть і ростуть. Ми робимо все можливе, щоб отримувати орендну плати у грошовій формі було вигідніше.

 

Загалом, складається враження, що 2022 рік був досить позитивним для вашого відділу – все заплановане виконали попри війну. Це значне досягненння. А які маєте очікування стосовно наступного року?

Дуже важко робити якісь прогнози на наступний рік. Ми віримо в збройні сили України, яким щиро вдячні за те, що маємо змогу продовжувати працювати. Сподіваємося на Перемогу! Ну і, звісно, працюємо заради того, щоб українська земля давала щедрі врожаї, а землевласники були спокійні за свої паї. Все буде Україна!

Розмовляла Надія Сухарник