Хто в Галичі платитиме за воду більше?

     Кілька тижнів точилась дискусія та обурення громадян про чергове підняття тарифів на воду та водовідведення. Певну інформацію мешканці Галича бачили вивішеною на своїх будинках, тож загальне занепокоєння було доволі великим, інформує galych.com.ua.

     Підняття тарифів щороку відбивається саме на населенні, адже їх непомірний ріст ніяк не співпадає з ростом їх доходів. Декого «рятують» субсидії, багато їздять за кордон. Та розмір їх таки стає непомірним у порівнянні з платоспроможністю населення. Та якщо підвищення тарифів на світло, газ вже не викликає якоїсь особливої реакції, то тарифікування, яке встановлюються на місцевому рівні – водопостачання, водовідведення, вивіз сміття – викликають обурення. Та хіба саме комунальне підприємство не залежить від тієї самої електроенергії та газу?

     Візьмімо до прикладу відміну нічного тарифу. Внаслідок цього за перший квартал на освітлення вулиць пішла сума, яка майже відповідає сумі за електроенергію за минулий рік.

     Використання електроенергії на роботу насосів, водоочисних споруд, підвищення мінімальної заробітної платні, податок за надра – і собівартість послуг різко збільшується.  Відповідно підприємство стабільно заходить в мінуси.

Кому і на скільки підняли тарифи?

     На комісії з питань промисловості та житлово – комунального господарства та засіданні Галицької міської ради ці питання неодноразово обговорювалися. Наразі тарифи для населення залишаються без змін. На останньому засіданні ХІ сесії депутати Галицької міської ради розглядали питання збільшення тарифів для підприємств, бюджетних установ і організацій. Отож, відтепер для них встановлені такі тарифи на комунальні послуги: водопостачання  26,04 грн/ куб.м (було 21,72 грн/ куб.м), водовідведення 34,92 грн/ куб.м.

     Для населення наразі тарифи залишаються на попередньому рівні.

     Комунальному підприємству ж рекомендується працювати над покращенням якості послуг та роботу над збільшенням підписаних договорів на водопостачання, водовідведення та вивіз сміття.