І знову одинадцятирічка

І знову одинадцятирічка

     І знову одинадцятирічкаВерховна Рада (ВР) України ухвалила закон “Про внесення змін до законодавчих актів України з питань загальної середньої і дошкільної освіти (щодо організації учбово-виховного процесу)”. За відповідне рішення проголосували 248 депутатів з 426 зареєстрованих в залі.
      Законом встановлюється 11-річний термін навчання в загальноосвітніх учбових закладах і впроваджується обов’язкова дошкільна освіта дітей старшого дошкільного віку, а також надається загальноосвітнім учбовим закладам право входження до складу освітніх кіл, союзів і інших об’єднань.
      Відзначимо, в лютому ц.р. ВР відхилила законопроект №5252 “Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження десятирічного терміну навчання для здобування повної загальної середньої освіти”. У законопроекті пропонувалося змінити терміни здобування повної середньої освіти, зокрема,  в загальноосвітніх учбових закладах I-III ступенів – з 12 років на 10 років, в загальноосвітніх учбових закладах I ступеню – з 4 років на 3 роки, в загальноосвітніх учбових закладах ІІІ ступеню – з 3 років на 2 роки, а також уточнити терміни перебування в дошкільних учбових закладах (яслах-садках) – до 7 років і встановити початок навчання в середній загальноосвітній школі з 7 років.
      В той же час Міністерство освіти і науки України виступило проти повернення до 10-річної системи навчання в школах. Зокрема, йшлося в заяві прес-служби відомства, що при поверненні 10-річної системи до 100 тис. вчителів автоматично стануть безробітними.
      Нагадаємо, 21 жовтня 2009 р. народний депутат від блоку “Наша Україна – Народна самооборона”, голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко вніс на розгляд парламенту законопроект №5252 “Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження десятирічного терміну навчання для здобування повної загальної середньої освіти”.
      Варто відзначити, що до сьогоднішнього дня в нашій країні діяла 12-річна система освіти. Перший випуск учнів за цією системою мав бути в 2013 р.
     Фото: Українське фото

Наслідки 11-літки: школярі з 1 вересня будуть вчитися по суботах

     Закон про встановлення 11-річної системи середньої освіти, прийнятий Верховною Радою 6 липня, передбачає навчання школярів по суботах.
      Про це заявив депутат Київради, радник Президента, Віталій Журавський, йдеться у його заяві.
     «Згідно з новим законом діти будуть вчитися ще і в суботу, а це – додаткові кошти на електроенергію, комунальні послуги, оплату праці вчителів, технічних працівників та інше », – сказав Журавський.
     За його словами, введення обов’язкового дошкільного навчання потягне за собою необхідність збільшення кількості дитячих садків, а також повернення профілю непрацюючих дитячих садків, шляхом вивільнення їх приміщень від приватних, комунальних і державних структур.
     Перед прийняттям закону з проекту були вилучені типові навчальні плани, які встановлюють сумарне гранично допустиме навчальне навантаження учнів, яке становить таку кількість навчальних годин на рік: 1-2 класи – 700; 3-4 класи – 790; 5 клас – 860; 6-7 класи – 890; 8-9 класи – 950; 10-12 класи – 1030.
     Науково-експертне управління перед прийняттям писало: «Законопроектом пропонується вилучити положення чинного Закону України« Про загальну середню освіту», якими встановлено річне сумарно гранично допустиме навчальне навантаження на учнів відповідних класів (стаття 15), а також положення про тривалість навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів. Однак Пояснювальна записка обгрунтування доцільності виключення цих положень, які, на думку управління, мають важливе значення для організації і здійснення навчального процесу, не містить».