Івано-франківців запросили долучитися до відновлення Бородянки

Івано-франківців запросили долучитися до відновлення Бородянки

У Івано-Франківську відбувся круглий стіл «Інноваційні методи в архітектурі та будівництві», учасниками якого стали провідні спеціалісти з різних міст України – Києва, Львова, Рівного, Харкова, Запоріжжя.

Цей захід дуже важливий, адже викладачів і студентів Університету Короля Данила запросили попрацювати над проєктом концепції з відновлення Бородянки – міста, яке дуже постраждало через воєнні дії. Одна з випускниць УКД – Литвин Олена Володимирівна, начальник управління містобудування, архітектури та контролю за розвитком території Золочівської територіальної громади, залучена Київською обласною військовою адміністрацією до процесу відновлення Бородянської територіальної громади, що постраждала внаслідок бойових дій. Власне, вона і звернулася з таким проханням до свого колишнього навчального закладу.

Під час круглого столу йшлося про застосування новітніх технологій – від елементів фундаменту і до завершення будівництва.

"Маємо врахувати пропозиції мешканців Бородянки – соціально-економічні, побутові, етнічні, ментальні, екологічні. Уся концепція має бути реалізована поетапно, від центральної частини міста починаючи. Також важливо залишити певний дух, символ, пам'ять про зруйновані об’єкти архітектури – наприклад, частини фасаду, яка нагадуватиме про цю війну. Ми залучатимемо експертів до правильного оформлення нормативно-правової бази", – розповів перший проректор Університету Короля Данила Михайло Косьмій.

Попереду – громадські слухання і обговорення, але люди хочуть у відбудованих міста в першу чергу безпеки і комфорту.