Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу
Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який розширить доступ до препаратів медичного канабісу для лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Тепер законопроєкт, що регулюватиме обіг рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності має ухвалити Верховна Рада. У МОЗ сподіваються, що парламент підтримає документ.

Зазначимо, що у 2021 році Рада провалила голосування за легалізацію медичного канабісу — не вистачило голосів. «За» проголосували лише 184 депутати.

Ляшко зазначає, що противники медичного канабісу ототожнюють його з марихуаною для рекреаційного вживання. Проте препарати з канабісу не є «конкурентами» наркотичним засобам. Медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому він не цікавий для рекреаційного вживання.

У законопроєкті пропонується встановлення контролю над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів із канабісу.

Що пропонують у законопроєкті?

Так, МОЗ пропонує ліцензувати господарську діяльність із культивування сортів коноплі для медичних цілей. Для культивування канабісу для медичних, промислових цілей та в науковій і науково-технічній діяльності потрібно буде отримати дозвіл.

Також за обігом коноплі для медичних цілей та продуктів із неї буде постійний нагляд. Зокрема кожна партія препаратів має маркуватися унікальним штрих-кодом.

Крім того, має бути електронний реєстр обліку переміщення медичного канабісу. Отримати препарати на основі канабісу можна буде лише за призначенням лікаря відповідно до медичних показань.

Кому допоможе легалізація канабісу?

Препарати на основі медичного канабісу використовують для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів. Також такі препарати використовують в лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Також ці ліки полегшують біль важкохворим та паліативним хворим, зокрема пацієнтам з онкозахворюваннями та пацієнтам із ВІЛ.