Калуш пропонує вилучити на користь держави акції підприємства, яке належить росіянам

Калуш пропонує вилучити на користь держави акції підприємства, яке належить росіянам

Сьогодні на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення міськради — звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України і Ради національної безпеки і оборони України щодо вилучення на користь держави контрольного пакету акцій одного з калуських підприємств.

Йдеться про ПАТ "Сегежа Оріана Україна", інформують "Вікна".

Це підприємство спеціалізується на виробництві паперових мішків для цементу, сухих будівельних та інших сумішей тощо і було утворене у січні 2000 року. Акціонерами товариства на момент створення були ВАТ "Оріана" (25% статутного капіталу) та шведська компанія "Сегежа Пекеджинг АБ" (75% статутного капіталу). У 2014 році компанія "Сегежа Пекеджинг АБ" продала свій пакет акцій російському ТзОВ "БМ Проект".

Як випливає з проєкту звернення, у червні 2018 році ТзОВ "БМ Проект" потрапило під санкції: всі активи росіян на території України були заблоковані. Усі виплати, у тому числі дивідендів, ПАТ "Сегежа Оріана Україна" не здійснювала російському власнику акцій ще з 2014 року.

Після початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року  відповідно до Закону України "Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів" усі видаткові операції калуського підприємства були заблоковані, що фактично припинило його діяльність.

"На Товаристві працевлаштовано 129 чоловік, які є громадянами України та мешканцями Калуської міської територіальної громади. Середня заробітна плата на Товаристві склала за 2021 рік 15268 гривень. Крім того, підприємство є одним із бюджетоутворюючих платників податків громади: у 2021 році було сплачено 5,2 млн гривень податку на доходи фізичних осіб, 2,5 млн  гривень податку на прибуток, 43,5 млн гривень податку на додану вартість, 264 тис. гривень місцевих податків, 433 тис. гривень військового збору", — повідомляє міська влада.

У проєкті рішення для збереження товариства депутати просять прийняти у державну власність 75% акцій вартістю близько 10,4 млн гривень та розблокувати банківські рахунки для забезпечення відновлення роботи виробничих потужностей в інтересах нашої держави.