Карпати кличуть…

Карпати кличуть…

     28 вересня в рамках заходів, присвячених Всесвітньому Дню туризму,  учні 4, 6, 8, 10 класів Дорогівської  ЗОШ, сільський голова с.Дорогів Тимків І.П.,  директор школи Смичок Т.В, заступник директора  з виховної роботи Фрик Л.Б., класні керівники Сідлак Р.В., Фрик С. Л., Козар О.О.,  молоді вчителі Косяк І.Р., Дмитрів  Г.В., Смичок В.Б.  підкорили найвищу вершину Українських Карпат – Говерлу. Ми вирушили в одноденну подорож. Автобусом доїхали до бази «Заросляк». «На колесах подолали» вісім кілометрів підйому. До вершини залишалось чотири з «хвостиком». Більше години ми йшли лісом. Ось коли можна оцінити сповна, чим він є для Карпат. Стрімкі води, які стікають з гір, особливо в повінь, вимили коріння. На грунті утворилась дивна міцна сітка. Якби не це коріння, то йти, звичайно, було б значно важче. Коріння, скріплює грунт, оберігає схили від зсувів.
     Наш маршрут від турбази «Заросляк» (один із трьох маршрутів підйому на Говерлу) пролягав через Малу Говерлу. Закінчується ліс, починається крутий підйом. Уявіть, що струмок збігає з узвишшя й пробиває собі дорогу, утворивши звивистий яр. Цією «протоптаною» струмком стежкою ми й піднімалися. До вершини, здається, рукою подати. Але це зір і думка такі швидкі. А йти ще довго. З Малої Говерли вже добре видно найвищу вершину. Підйом на саму Говерлу – останній, а отже – найважчий. Дух перехоплює від неземної краси, заради якої варто піднятись на Говерлу хоч раз у житті.
     Крок за кроком група наблизилась до вершини. Через три години від початку підйому перші учасники піднялись на найвищу гору України. І хоча видимість була 5–7 метрів, пориви вітру так і хотіли звалити з ніг, але юних підкорювачів Говерли переповнювала гордість за себе та свій «подвиг». Спуск видався не легшим від підйому.                                                      
     Подорож була насичена пригодами і стала гарним випробуванням юним туристам. Хлопці і дівчата досягли поставленої мети, підкорили Говерлу, випробували свої сили. Юні мандрівники загорілися туристським азартом і вже складають плани наступних походів.
     
     

О.Козар, учетель географії Дорогівської ЗОШ