Колегія

Колегія
Колегія       Голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин провів чергове засідання колегії районної державної адміністрації з порядком денним:
      - про стан дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, легалізації заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати;
      - про стан підготовки відділом у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації нагородних документів для присвоєння багатодітним матерям почесного звання «Мати – героїня»;
      - про стан наведення благоустрою населених пунктів району та впорядкування прилеглих територій.
      З першого питання заслухано начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Надію Бабак, яка ознайомила присутніх із станом дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та погашення заборгованості її виплат.
      Зокрема, було зазначено, що на 01.03.2010р. є заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах основного кола в сумі 280,1 тис.гривень на шести економічно активних підприємствах.
      Відповідно до оперативних даних станом на 19 березня заборгованість залишилась і становить 237,7 тис.грн..
      Було піддано критиці керівників Галицького ЖКГ, ПП «Лімниця», ТзОВ «Карпат-агропродукт», ПП «Агро-віта», Рибгосп «Галицький», філію «Галицький райавтодор». Не залишилися поза увагою й підприємства банкрути. На 15 підприємствах оплата праці здійснюється відповідно до відпрацьованого часу. На 9 підприємствах виробництво має сезонний характер роботи. 6 підприємств проводять оплату праці в розмірі 0,5 ставки.
      Заслухавши та обговоривши вище зазначене питання, колегією вирішено рекомендувати управлінню праці і соціального захисту населення райдержадміністрації щомісячно здійснювати моніторинг стану боргів з оплати праці на економічно-активних підприємствах. Державній податковій інспекції , управлінню Пенсійного фонду та правоохоронним органам активізувати роботу з питань легалізації виплати заробітньої плати та зайнятості населення.
      З другого питання порядку денного було заслухано начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Олександра Чабака, який ознайомив членів колегії із станом підготовки нагородних документів для присвоєння почесного звання «Мати-героїня». Протягом 2007-2010 рр. підготовлено 342 нагородні справи. Найпродуктивнішим був 2009 рік – 176 справ, у 2010 році уже підготовлено 90.
      Відзначено добру роботу з подачі нагородних документів виконкомами Бурштинської міської, Мединської, Дорогівської, Дубівецької та Дитятинської сільських рад і неналежну роботу Більшівцівської селищної, Височанківської, Дем’янівської, Коростовичівської, Озерянської та Старомартинівської сільських рад.
      Насташинською і Тенетниківською сільськими радами протягом 2007-2009 років не подано жодної справи.
      Виходячи з вище наведеного, колегія районної державної адміністрації вирішила рекомендувати головам міських, селищної та сільських рад забезпечити якісну підготовку та вчасне подання до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації нагородних документів на присвоєння багатодітним матерям почесного звання «Мати-героїня».
      Розглянувши питання про стан наведення благоустрою населених пунктів району та впорядкування прилеглих територій, з яким виступив перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Костишин, колегією вирішено рекомендувати робочим групам з контролю за станом благоустрою в населених пунктах щоквартально проводити аналіз з виїздом на місця. Міським, селищному і сільським головам вжити заходів щодо перегляду схем санітарної очистки населених пунктів. Залучити до проведення благоустрою приватних підприємців, мешканців міст і сіл. Спільно з виконкомами місцевих рад організувати рейдові перевірки, складання приписів щодо порушення правил благоустрою та протоколів для адмінкомісій. Вести постійну роботу з виховання екологічної культури.
      Заслухано керівників комунальних служб міст Галича і Бурштина. Участь в засіданні колегії взяли начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, керівники підприємств та організацій району.
Ярослав Поташник