Командувач ВМС Німеччини подав у відставку після заяв про Крим

Командувач ВМС Німеччини подав у відставку після заяв про Крим
Командувач ВМС Німеччини, віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах

Командувач ВМС ФРН віцеадмірал Шенбах заявив, що Крим ніколи не повернеться до складу України, а президент РФ Володимир Путін "заслуговує на повагу". Міністерство оборони ФРН категорично дистанціювалось від заяв Шенбаха.

Командувач ВМС Німеччини, віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах (Kay-Achim Schönbach) увечері суботи, 22 січня, подав рапорт про відставку, повідомляє DW з посиланням на міністерство оборони ФРН.

Напередодні, 21 січня,  на конференції Індійського інституту оборонних досліджень та аналізів імені Манохара Паррікара (MP-IDSA) Шенбах заявив, що Україна ніколи не поверне анексований Росією півострів Крим. 

"Щодо того, що сталося в Україні - Крим втрачений, і він ніколи не повернеться. Це факт", - сказав Шенбах. При цьому він зазначив, що Росія хоче не "маленьку смужку української землі", а розкол Євросоюзу. "Але, що Путін дійсно хоче - це поваги (...) На мою думку, просто дати йому повагу, на яку він, ймовірно, заслуговує", - сказав командувач ВМС ФРН.

Також Шенбах наголосив, що вступ України в НАТО наразі неможливий, оскільки частина її території окупована російською армією, а це суперечить необхідним для вступу критеріям. Крім того, аби вступити в НАТО Україні необхідно відповідати усім вимогам Альянсу, додав він. Також Шенбах висловився проти членства Грузії в Альянсі, назвавши це рішення нерозумним, хоч і визнав, що ця країна відповідає необхідним для вступу критеріям.  

У Берліні не поділяють думку командувача ВМС

Міністерство оборони ФРН категорично дистанціювалось від заяв Шенбаха. "Дані висловлювання за своїм змістом та формулюванням жодним чином не відповідають позиції міністерства", - повідомив представник відомства агенції dpa 22 січня. За його словами, віцеадмірал отримає можливість висловитись перед командувачем Бундесверу Еберхардом Цорном (Eberhard Zorn).

Сам же Шенбах написав 22 січня у Twitter, що його висловлювання на конференції в Індії, відображають лише його особисту думку "на той час", а не позицію міністерства оборони ФРН. "Недбало, неправильно оцінив ситуацію, я не повинен був цього робити. Тут тлумачити нічого, це була очевидна помилка", - заявив командувач ВМС.