Комісія оголосила керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Комісія оголосила керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затвердила результати конкурсу. Новим очільником САП стане Олександр Клименко.

Про це у Telegram повідомив народний депутат Ярослав Железняк, інформує Цензор.НЕТ.

"Комісія оголосила керівника САП - Олександр Клименко", - зазначив парламентар.

Клименко виграв конкурс пів року тому, сьогодні комісія затвердила результати. Клименко - детектив НАБУ, відомий розслідуванням справи заступника очільник Офісу Президента Олега Татарова.

Тепер комісія має звернутися до Офісу генпрокурора, щоб Клименка призначили новим керівником САП. 

Призначити Клименка має генпрокурор або виконувач його обов'язків.

У грудні минулого року детектив НАБУ Олександр Клименко виграв конкурс на посаду голови САП, набравши 246 балів. Прокурор з Офісу генерального прокурора Андрій Синюк з 229 балами повинен був стати його заступником. Однак на засіданні 21 грудня члени комісії відмовилися проголосувати за визначення переможця відбору та скерування його генпрокурору для призначення.

У січні Клименко повідомив, що кадрові підрозділи Офісу генпрокурора втратили його документи.

Посада керівника САП вакантна з серпня 2020 року, коли звільнився прокурор Назар Холодницький. Обов'язки антикорупційного прокурора виконував Максим Грищук.

Європейський Союз у жовтні має ухвалити директиву, яка передбачатиме можливість конфіскації російських активів, які перебувають під санкціями. Однією з рекомендацій ЄС є призначення керівника САП.

17 липня президент Володимир Зеленський закликав призначити керівників САП та Національного антикорупційного бюро.

Клименко – детектив Національного антикорупційного бюро. За час роботи в НАБУ Клименко розслідував кримінальні провадження щодо екс-нардепа-втікача Олександра Онищенка, колишнього керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова, а також заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Він очолював групу прокурорів у справі екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Участь Клименка у справі щодо Татарова називали причиною блокування призначення його головою САП після виграного конкурсу.

Клименку – 35 років, він уродженець Слобожанщини. Вищу освіту здобув у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого у Харкові (юрист).

Його професійна кар’єра розпочалася з посади слідчого в органах внутрішніх справ Києва у березні 2010 року.

З листопада 2015 року – старший слідчий у Національній поліції.

Клименко розслідував розкрадання коштів в Укрзалізниці. З’ясував, що чиновники укладали фіктивні договори, у такий спосіб виводячи кошти з держпідприємства. Написав листа, щоб такі виплати зупинити. Проте його керівник вимагав відкликати цей лист, а коли Клименко відмовився, йому наказали здати посвідчення і залишити управління.

У березні 2016-го Клименко взяв участь у конкурсі до НАБУ і став детективом Національного антикорупційного бюро. Вже за рік – старшим детективом, а з листопада 2017 року – керівником відділу.

Підписуйтесь на наш Telegram та YouTube і підтримуйте нас!