Крим, дим і курячі яйця...

Крим, дим і курячі яйця...

Крим, дим і курячі яйця...     Події, що відбувалися в Україні минулого вівторка, отримали відлуння практично в цілому світі. Майже всі світові засоби масової інформації «смакували» відео- та фотоматеріалами про засідання Верховної Ради України, хоча засіданням це назвати важко. Деякі ЗМІ навіть зауважили, що рівень уваги світової спільноти у цей день до нашої держави був майже таким, як і під час Помаранчевої революції. На порядку денному нашого парламенту стояли два досить важливі для країни питання. Перше і найсуперечливіше – про ратифікацію міждержавної Угоди між Україною і Російською Федерацією щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ на території України, і друге – про Державний бюджет України на 2010 рік.
Крим, дим і курячі яйця...    Врешті-решт сталося саме те, до чого готувалися представники як коаліційних, так і опозиційних сил у парламенті. Ще напередодні вони не виключали силового варіанту під час прийняття рішення саме з першого питання.
    Депутати з опозиційного табору добре знають, що яйцеметання притаманне менталітетові українців і посідає вагоме місце в сучасній історії.

    Наша нація уже неодноразово на практиці доводила, що використання курячих яєць можливе не лише за внутрішнім призначенням, а й зовнішнім. Як тільки голова Верховної Ради зайшов до сесійної зали і зайняв своє місце у президії, у нього полетіли десятки яєць. Спікер, мабуть, також був готовий до такого розвитку подій, бо два охоронці Володимира Литвина одразу ж розкрили над ним заздалегідь заготовлені парасольки. Далі події відбувалися дуже бурхливо і з блискавичною швидкістю. Дванадцять нових нардепів, які пройшли за списками замість вибулих, поспіхом склали присягу. В залі запахло димом, хтось кинув димові шашки, розпочалася бійка… Не зважаючи на те, що система «Рада» зареєструвала лише 211 депутатів, Володимир Литвин під увесь цей галас поставив на голосування перше питання. На табло з’явилося число голосів, відданих за ратифікацію договору – 236. Це стало “холодним душем” для опозиції. Тому її представники покинули залу і пішли до кількох тисяч учасників протесту під Верховною Радою. Прибули сюди і недавні вороги, а сьогодні, можливо, уже політичні партнери – екс-Президент Віктор Ющенко та екс-Прем’єр Юлія Тимошенко. Були тут і прихильники Партії регіонів. Обидва табори відділяв міліцейський кордон.
Крим, дим і курячі яйця...    Однак не обійшлося без бійок і тут. А в цей час, практично протягом 10 хвилин, у залі був прийнятий довгоочікуваний Державний бюджет. Отже нова більшість показала, що може діяти монолітно і швидко. Та чи призведуть такі дії до об’єднання української нації, чи навпаки, ще більше розділять її. Адже відомо, що ряд обласних, районних та міських рад західного регіону напередодні прийняли звернення про неприпустимість ратифікації Угоди щодо продовження терміну перебування ЧФ РФ у Криму. Таке Звернення (його текст публікується нижче) на своїй позачерговій сесії прийняла і Галицька районна рада. Не спромоглася зібратися і прийняти такий документ тільки Івано-Франківська обласна рада. Навіть з другої спроби їй не вистачило депутатів для кворуму. І хоча користь на сьогоднішній день від цих звернень нульова, проте це – все ж офіційна позиція західного регіону.
    Уже зараз багато політиків висловлюються про те, що голосування щодо ратифікації було сфальсифіковано. Навіть голова сусідньої Тернопільської облдержадміністрації «регіонал» Ярослав Сухий на сесії Тернопільської облради заявив, що 27 квітня перебував не у Верховній Раді, а в Підгаєцькому районі, а його картка голосувала за «харківські угоди». За його ж словами, заяву про припинення депутатських повноважень він написав ще 16 квітня.
    Як відомо, депутати-«регіонали» Сергій Головатий та Сергій Ківалов того дня також не були у ВР, а брали участь у роботі ПАРЄ у Страсбурзі.
Крим, дим і курячі яйця...    Зважаючи на ці обставини ВО «Свобода» звернулося до Генеральної прокуратури з вимогою перевірити особисту участь в голосуванні 27 квітня всіх депутатів, а до завершення слідства звільнити від займаних посад представників Апарату Верховної Ради, які допустили голосування «мертвих душ».
    Як далі будуть розвиватися події, наразі, можна тільки здогадуватися. Відомо, що «харківські угоди» – не останні, і, за словами Прем’єр-міністра Азарова, готується і обговорюється ще ряд угод з Російською Федерацією, а саме щодо газотранспортної системи, атомної енергетики тощо. У ВР уже зареєстровано законопроект, який відміняє обов’язкове наповнення 50% ефіру радіостанцій українською музикою.
    Поживемо – побачимо… Без сумніву, опозиція буде вдаватися до акцій протесту. Та все ж цікаво: чи зроблять висновки з цього наші політики-демократи. Чи зрозуміють, нарешті, що, “де двоє чубляться, там третій виграє”.

Президенту  України
В.Януковичу
Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України
Конституційному Суду України
Генеральній прокуратурі України
Службі безпеки України

ЗВЕРНЕННЯ
Галицької районної ради щодо недопустимості продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України

    Ми, депутати районної ради, категорично виступаємо проти домовленостей між Президентом України Віктором Януковичем і Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України після 2017 року на 25 років.
    Такі рішення регулюються Конституцією України. Перехідні положення Основного Закону України визначають, що змінити порядок тимчасового перебування Чорноморського флоту на території України можна виключно шляхом внесення змін до Конституції України, які підлягають затвердженню на всеукраїнському референдумі.
    Президент України Віктор Янукович перевищив свої повноваження, грубо порушивши статтю 17 Конституції України. Такий крок свідчить про те, що нова влада позбавляє Україну незалежності, суверенності та самостійності і стає на службу влади Кремля.
    Здійснення цього антиукраїнського сценарію стане вироком нашому європейському вибору, нашими сподіваннями на суверенну і могутню Українську державу.
    Звертаємося до Верховної Ради України, кожного народного депутата України з вимогою не допустити ратифікації цієї Угоди.
    Просимо Конституційний Суд України, Генеральну прокуратуру України, Службу безпеки України дати належну юридичну оцінку підписаним угодам щодо продовження перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України після 2017 року.
    Виражаючи волю мешканців району, закликаємо громадські та політичні організації краю стати на захист національних інтересів України.

Прийнято
на 24 (позачерговій) сесії
районної ради
V скликання
26 квітня 2010 року

В.Т.