Людина та ліс

Людина та ліс

Людина та ліс    На таку тему 21-22 квітня в приміщенні Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 пройшли конкурси учнів шкіл району на кращий малюнок і кращий письмовий твір.  Головна мета конкурсів, організованих Галицьким національним природним парком та відділом освіти Галицької райдержадміністрації, – підвищення рівня усвідомлення школярами ролі та значення лісу в житті людини. У ході підготовки та проведення конкурсів учні поглибили свої знання про ліс, прониклися ідеєю охорони навколишнього природного середовища, потребою раціонального використання природних ресурсів та їх відтворення для майбутніх поколінь.
    У конкурсі на кращий малюнок виступило 23 учні 1-4 класів із 16 навчально-виховних закладів району. Фарбами та олівцями юні художники втілювали на папері своє бачення цих важливих питань. Десятирічна Діана Лиско (уч. 4 кл. Бовшівської ЗОШ І-ІІ ст.), добре володіючи фарбами, створила лапідарний плакат «Ліс вбережи – здоров’я знайди!», на якому відтворює глобальну проблему захисту довкілля і роль у цьому лісу. Малюнок переконує: без води і землі, рослинного і тваринного світу, сонячного світла та чистого повітря не може бути життя на нашій планеті. Журі одностайно визнало Діану переможницею конкурсу.
    Добре розкрито тему «Мало лісу – посади! Багато лісу – збережи!» на малюнку кольоровими олівцями четвертокласниці Ірини Смичок із Блюдниківської школи, яка зайняла друге місце. Дбати про лісові насадження, оберігати ліс від вогню, вміти поводити себе під час відпочинку в лісі – такий лейтмотив цієї роботи.
    Подібним за тематикою, але іншим за манерою виконання, приваблює малюнок «Майбутнє лісу в твоїх руках» учениці Кінашівської школи Аліни Афтанас  (третє місце).
    Заохочувальні премії за творчий задум, оригінальність виконання, уміле володіння фарбами журі присудило Лідії Теслюк, Христині Глушко, Анні Гордійчук із Блюдниківської, Залуквянської ЗОШ І-ІІІ ст., Бурштинського НВК за малюнки «Рости великий», «Сини лісу», «Майбутнє лісу».
    29 учнів 5-8 класів із 20 шкіл району свої роздуми про значення лісу в житті людини і в глобальному розумінні, заклик «стати добрими дітьми матінки-природи» розкрили у своїх письмових роботах. У творі «Люблю ліс» Вікторія Лесів (уч. 8 класу Галицької гімназії) пише не лише про важливість лісів протягом віків – із часів Галицько-Волинського князівства, у колишній столиці якого вона мешкає, і до нинішніх днів, – а й бачить потребу нашого сучасника у відтворенні лісових насаджень. «Мої друзі-гімназисти, – пише вона, – свою любов і шану до майбутнього лісу виявили особистою причетністю. Цьогорічні випускники взяли участь у акції «Посади своє дерево та збережи його», разом із іншими випускниками шкіл райцентру заклали Володимирків сквер… Я бачила те молоде диво – модрини, сосни, смереки, що стануть ще однією пам’ятною сторінкою природи нашого краю».
    Восьмикласниця Марія Бекиш із Дем’янівської школи у роботі «Майбутнє лісу в твоїх руках», роздумуючи над питаннями бездумного використання лісу у наші дні, приходить до песимістичного висновку про його загибель, змальовує фантастичну картину знищення останнього дерева на Землі.
    П’ятикласник Артур Галич із Бовшівської школи захоплюється красою лісу, закликає берегти його.
Названі автори стали призерами конкурсу учнівських творів, а заохочувальна премія присуджена Христині Сеньків із Бурштинської гімназії.
Роботи Діани Лиско та Вікторії Лесів, які зайняли І місце у районних конкурсах, візьмуть участь в обласному огляді, який відбудеться в травні цього року.
    Усім переможцям районних конкурсів дирекція Галицького національного природного парку готує грамоти та цінні призи, які будуть їм вручені у школах на останньому дзвонику.

Іван Голійчук, методист Галицького національного природного парку