Майбутнє – за нетрадиційною енергетикою

Майбутнє –  за нетрадиційною енергетикою
Майбутнє – за нетрадиційною енергетикою       У відкритому Всеукраїнському конкурсі молодих вчених та спеціалістів «Молодь – енергетиці України 2009» дипломами ІІ і ІІІ ступенів та цінними подарунками нагороджені студенти Бурштинського енергетичного коледжу ІФНТУНГ Вадим Порохня та Юрій Бєлоног. Організаторами цього заходу стали Рада старійшин енергетики України, яку очолює Є.І. Чулков та Міністерство енергетики і палива України.
      У вищезгаданому конкурсі було представлено понад 70 робіт, в яких взяло участь понад 80 учасників з 12-ти міст України. В ньому було запропоновано 8 номінацій для студентів вузів, аспірантів, кандидатів технічних наук, працівників енергетичних підприємств. Наші студенти брали участь в номінації «Відновлювані джерела енергії». Зокрема, Вадим Порохня підготував науковий реферат «Пастка для сонця: сучасні матеріали та конструкції сонячних елементів», Юрій Бєлоног – «Напрямки застосування сонячної енергії на Україні».
      Про науково-пошукову роботу майбутніх спеціалістів енергетичної галузі розповідає керівник вищезгаданих наукових робіт, викладач дисципліни «Нетрадиційна енергетика» технічного відділення Людмила Богданівна Назар.
      – Науково-пошукова робота є однією з форм всестороннього і творчого розвитку особистості студентів, якій надається велике значення в нашому закладі. До цієї роботи залучаються практично всі студенти коледжу. Це ми бачимо при проведенні днів ЦМК, наукових конференцій, «круглих столів», диспутів, де використовується і демонструється на виставках велика кількість рефератів, методичних розробок, наукових робіт, інформаційних повідомлень.
      На сучасному етапі неможливо здійснювати дослідницьку роботу без застосування потужних комп’ютерних баз знань інформаційних технологій, які забезпечують значно більший доступ до інформації і дають можливість використовувати велику кількість наукових статей та джерел, а також зменшують час на оформлення рефератів чи наукових робіт.
      Серед викладачів коледжу існують різні думки щодо сучасної роботи студентів над рефератами та науковими роботами. Побутує думка, що до написання рефератів необхідно було в бібліотеці вибрати велику кількість літератури, опрацювати її, вибрати необхідну інформацію, узагальнити її, написати та оформити роботу. Студенти, маючи необхідну базу комп’ютерних знань, «заходять» в Інтернет і значно швидше знаходять необхідну інформацію, яка, на мою думку, є достатньою для оглядового чи інформаційного реферату.
      Коли студент працює над науковими або пошуковими рефератами з елементами самостійного творчого пошуку, тут велика роль керівника (викладача), який повинен правильно організувати наукову роботу студентів, а це вибір конкретного студента (який зможе грамотно і творчо виконати роботу і має необхідні базові знання з предмету та комп’ютерної техніки), вибір теми, мети, основних її напрямків, об’єму тощо. У роботі при проведенні занять, конференцій використовують як інформаційні реферати, так і наукові роботи студентів (з предмету «Нетрадиційна енергетика»).
      Для написання рефератів пропоную студентам використовувати науково-технічну літературу з бібліотеки коледжу (журнали «Енергетика та електрифікація») і інформацію з Інтернету. Поєднання цих засобів дає можливість виконати цікаві наукові роботи та реферати.
      Результатом такої роботи є наукова робота студента Рибака Тараса (гр. 4а-9) «Спільне спалювання біопалива та вугілля на Бурштинській ТЕС», яка зайняла призове місце в обласному конкурсі із впровадження нетрадиційних джерел енергії в нашому регіоні.
      Матеріали рефератів, а також наукові роботи студентів Петра Кропельницького, Ірини Думки, Миколи Федунківа були використані при проведенні науково-практичної конференції «Нетрадиційна енергетика – стратегія економічного благополуччя України», яка відбулась у грудні 2009 року до Дня енергетика. Активну участь у ній взяв наш випускник, молодий науковець, кандидат фізико-математичних наук Володимир Храновський.
Розмову записав Мар’ян Грінер, завідувач інформаційно-видавничим відділом Бурштинського енергетичного коледжу ІФНТУНГ