“Мале карпатське кільце”... що може зупинити туристів у Галичі? — Денис Шмигаль

     Денис Шмигаль розповів про перспективи розвитку туризму на Прикарпатті в інтерв'ю, інформують "Вікна" з посиланням на "Укрінформ".

          Недавно уряд підписав державну Програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки. Голова облдержадміністрації наголошує:

          "У програмі майже все закладено, але немає головного — грошей. Тобто, у проєкті бюджету наступного року поки що немає грошей на цю Програму. Коли навіть з’являться кошти, постане питання щодо їх суми. Ми говоримо про те, що для Прикарпаття у наступному році для вибухового старту потрібно 2 млрд грн. А Програма каже, що на всі 4 області закладається 4 млрд грн — і то на 4 роки. Виходить — по 250 млн грн кожній області на рік. Тобто, ідея Програми розвитку українських Карпат — суперова. Але вона має містити, крім прямого фінансування, ще й різноманітні проєкти — від прямих інвестиційних до конкурсних. Ми разом із головами рад і адміністрацій Львівської та Закарпатської областей будемо наполягати, аби «Мале карпатське кільце» отримало окреме фінансування в держбюджеті й було вписане у Програму розвитку український Карпат. На створення проєкту цього кільця будемо запрошувати інвесторів".

          Уже є анонсований один із проєктів — "Мале карпатське кільце", яке має з’єднати курорти Львівської, Івано-Франківської й Закарпатської областей. Це — 100 км доріг. 

          "Поки що є дорога Київ-Чоп, якою зараз рухається увесь потік транспорту.  Він має проїзд до Славського, курорту в Львівській області. Усе навантаження туристичного потоку лягає саме на цей шлях. У нашій області треба добудувати 7 км дороги і ще відремонтувати 12 км, аби туристам відкрити шлях на Прикарпаття. Через Вигоду люди зможуть їхати на Хуст. Так ми отримаємо альтернативу дорозі Київ-Чоп, і цей новий напрямок оживить туристичний рух у Вигоді, дасть можливість людям їхати до європейського кордону через Івано-Франківську область. Ми збудуємо дорогу, а інвестор — для створення готелів, витягів та іншої інфраструктури біля чудових краєвидів — прийде сам. А поки що там є лише ліс і ґрунтова дорога, якою їздити можна лише на фірах і конях", — зауважує Денис Шмигаль.

          Нещодавно з'явилася ініціатива «Мільйон туристів у Галичі». Там і дорога є, а туристів нема.

          "Галич стоїть на транзитному шляху до Буковелю. Отже, торік через Галич проїхали щонайменше 2,5 млн туристів. Що їх там могло зупинити чи затримати, якщо у цьому місті немає ані де переночувати, ані де перекусити? Тобто, у Галичі немає туристичної інфраструктури. У Галичі туристи можуть чудово провести два-три дні, бо він — унікальний. Але де туристи мають зупинитись на цей час? У середмісті Галича є будівля районної лікарні, яку місцева влада готова передати Прикарпатському національному університету, аби він переніс туди кафедру етнології та археології історичного факультету. Що може бути кращим для Галича, де ще на десятки, а може, й сотні років вистачить роботи для археологів? Про це ми вже говорили з ректором університету та головою Галицької райради. Усі підтримують таку ідею. Водночас, керівник державного заповідника «Давній Галич» уже розробив проєкт хорошого готелю на ділянці, яка прилягає до Музею етнографії. Два-три готелі, добрі ресторани, візит-центр мають стати магнітиками, які притягуватимуть сюди туристів. Далі треба говорити про розважальні програми: дискотеки, нічні клуби та інше. Про це вже маємо вести розмову з місцевим бізнесом", — розповідає голова облдержадміністрації.