«Мамина сорочка»

«Мамина сорочка»
«Мамина сорочка»       Під такою назвою напередодні Великодніх свят пройшов виховний захід у Бурштинському енергетичному коледжі ІФНТУНГ, підготовлений і проведений викладачами та студентами економічного відділення. Одним із організаторів цього дійства стала викладач Руслана Барабалюк.
      У фойє актової зали була організована виставка виробів декоритавно-прикладного мистецтва, які представили студенти із домашніх колекцій. Серед них: сорочки, рушники, скатертини з регіонів Опілля, Бойківщини, Гуцульщини, а також вироби із бісеру та шкіри. Через мультимедійні засоби присутнім в актовій залі були продемонстровані зразки візерунків вишивок («борщівки», «полуботківки», «гуцулки»).
      Студенти навчального закладу (вони ж і ведучі) розповіли присутнім історію вишивки із прадавніх часів (Київської Русі) до сьогодення. Головним лейтмотивом було те, що благодатна сила цього декоративного мистецтва передається із покоління в покоління. Вишивка – берегиня української родини. Про неї складено не один десяток віршів та написано чимало поезій…
      «Мамина сорочка»Приємно було бачити на сцені учасників художньої самодіяльності в національних строях. Високу оцінку у глядачів одержало виконання пісень неодноразової дипломантки Всеукраїнських конкурсів естрадної та духовної пісні Софійки Терлецької «Виший мені, мамо, сорочку», Христин Кицьки «А сорочка мамина біла-біла», вокального жіночого ансамблю «Україна – моя вишиванка», чоловічого квартету «Явір і яворина», декламування віршів Ігоря Гінди «Одягни українську вишиванку», Олени Уваєвої «Ми – українці», Тані Довгої «Вишивка», інсценізація театралізованої сценки «Мамина сорочка» Галини Колесник.
      Проведення цього заходу має велике пізнавальне і виховне значення для підростаючого покоління. Юнаки та дівчата глибше дізналися про роль і значення вишивки в житті українців, про давній оберіг, який не зникає століттями на генетичному полі українців. Допоки існує світ і наша держава, вишивка була і залишається одним із головних атрибутів нашої духовності, який не стерти із пам’яті поколінь.
Мар’ян Грінер, завідувач інформаційно-видавничим відділом Бурштинського енергетичного коледжу ІФНТУНГ