Михайло Дейнега представив галичанам свій «Паралельний світ»

Михайло Дейнега представив  галичанам свій «Паралельний світ»

     Михайло ДейнегаЗ часу відкриття в Національному заповіднику «Давній Галич» мистецької галереї  минуло всього три місяці. Та навіть протягом такого відносно короткого часу вона уже  стала справжнім осередком цінителів мистецтва, місцем проведення різноманітних презентаційних заходів, організації виставок. 30 червня тут відбулося урочисте відкриття виставки живописних робіт директора Івано-Франківського обласного художнього музею Михайла Дейнеги та його колег художників Володимира Сандюка, Владислава Симчича, Михайла Тимчука та Юрія Писаря. У просторих, добре освітлених залах галереї протягом місяця галичани матимуть змогу оглянути різножанрові живописні полотна молодих художників.
     За словами генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Олександра Береговського, у галереї планується щомісяця презентувати нову виставку. Дирекція заповідника із задоволенням надає можливість безкоштовно експонувати свої мистецькі твори художникам, скульпторам, фотографам.
     – Знаючи, що у нашому районі і, зокрема, в Галичі є чимало художників, які могли б виставити тут свої роботи, ми поки що не маємо жодної пропозиції від них. Люди сьогодні спрагли за красивим і вони хочуть цього красивого, а наше завдання дати їм можливість реалізувати своє бажання. Незабаром ми плануємо тут організувати свою археологічну виставку. Нашу галерею протягом місяця відвідують понад тисячу осіб. Це і галичани, і гості міста, і екскурсанти Національного заповідника. Їх кількість постійно зростає і ми щасливі, що маємо таку галерею, – зазначив Олександр Богданович.
     картина Михайло Дейнега– Галич – це те місце, де кожен художник мав би за честь представити свої твори, тим більше, коли мова йде про Національний заповідник «Давній Галич», – підкреслив у розмові з нами координатор виставки Михайло Дейнега. – Тут одна з найкращих виставкових залів області. Такої зали в області більше нема. Хотілося б, щоб кожен з художників, особливо з молодого покоління, які будуть виставлятися у цій залі, знайшов свого глядача. Зараз відроджується культурне життя і воно потребує віддачі кожного галичанина. Кожна людина, яка тут проживає, мала б теж за честь прийти і подивитися на виставку того чи іншого художника. Хотілося б тут частіше бачити представників влади, бо  треба зрозуміти, що без культури, а мистецтво є одним із складових культури, не може бути політики, не може бути держави.
     Щодо назви виставки, Михайло Дейнега зазначив: – Кожен художник, коли йому стає важко на душі, коли важко жити на цій землі, він утікає в свій «паралельний світ». Це моя особиста теорія. Той світ зовсім інший від реального. Він цікавіший, він багатший… Там відкриті кольори… Там ми черпаємо своє натхнення. Це ніби аналогія з вічністю.  І власне через свої твори ми хочемо показати, що світ не є сірий навколо нас, що він є багатший… І коли людина бачить це різнобарв’я, вона почуває себе комфортніше, їй стає легше жити на цій землі.

В.Т.