Микола Попович: “Прийняття закону «Про все-український референдум» може стати серйозним прецедентом...”

     Керівник Івано-Франківського обласного секретаріату Єдиного Центру Микола Попович висловив думку, що прийняття Закону «Про всеукраїнський референдум» у запропонованому Партією регіонів варіанті стане в майбутньому серйозним прецедентом, який відкриє можливості для маніпулювання свідомістю громадян та відкриє широкі можливості для зміни політичного устрою країни.
      – Партія регіонів, окрилена своїми владними здобутками, намагається за будь-яку ціну створити собі необхідний плацдарм для подальших перетворень з метою убезпечення власного правління.
      Приймаючи Закон «Про  всеукраїнський референдум», влада створює собі можливість просувати потрібні їй законодавчі зміни поза парламентом. Відповідно і будуть не потрібні 300 голосів для зміни Конституції. Результати референдуму матимуть вищу силу і не потребуватимуть затвердження Верховною Радою. Будь-яке рішення, прийняте референдумом, навіть зміна території країни, в якому брала участь будь-яка кількість громадян України, миттєво вступатиме в силу і не підлягатиме оскарженню.
      Безумовно, єдиним джерелом влади є народ. Однак, враховуючи низький рівень правосвідомості, можливості підкупу виборців і можливі фальсифікації результатів волевиявлення громадян, гарантувати абсолютну чесність референдуму та відповідність одержаних результатів волі громадян й національним інтересам держави дещо складно, – зазначив Микола Попович.

повідомляє інтернетсайт briz.if.ua