Мінрегіонбуд пропонує будувати житло для вчителів у комплексі зі школами

Мінрегіонбуд пропонує будувати  житло для вчителів у комплексі  зі школами

Житло для вчителів     Споруджувати житло для сільських вчителів у комплексі зі школами пропонує Уряду Міністерство регіонального розвитку та будівництва України. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба.
     За його словами, цьогоріч, завершуючи будівництво шкіл з високим ступенем готовності, у комплексі з ними можна споруджувати 2-4 поверхові житлові будинки: «Це, щонайбільше 16-квартирні будинки, які ми пропонуємо споруджувати за сучасними технологіями, наприклад, з використанням легких індустріальних конструкцій, ніздрюватого бетону тощо. Їхня планувальна структура, як передбачається, відповідатиме нормам житла соціального призначення: однокімнатні квартири – до 30 м2 та двокімнатні – до 45 м2 загальної площі».
     Вартість 1 м2 такого житла, як пояснив Міністр, складатиме близько 3900 грн.
     Споруджувати житло для вчителів, за словами Володимира Яцуби, відомство пропонує на території діючих та тих, що будуються, навчальних закладів або на виділених  органами місцевого самоврядування земельних ділянках в межах населених пунктів.
     «Мінрегіонбуд готовий забезпечити будівництво житлових будинків загальною площею до 500 м2 проектною документацією, спростити дозвільні процедури для такого будівництва. Ці проекти не потребуватимуть комплексної державної експертизи та надання дозволу на виконання будівельних робіт», – зазначив Володимир Яцуба.
     Фінансування такого будівництва, як пояснив очільник Мінрегіонбуду, може здійснюватися за рахунок коштів, що будуть передбачені у державному бюджеті на соціально-економічний розвиток регіонів та на забезпечення житлом, у тому числі доступним для окремих категорій громадян на умовах обов’язкового співфінансування з місцевих бюджетів.
     «У листі Мінрегіонбуду, адресованого Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, ми звернулися також з проханням розглянути можливість визначення у Державному бюджеті України на 2010 рік окремої бюджетної програми на забезпечення житлом педагогічних працівників», – додав Володимир Яцуба.

     Довідково:
     За інформацією Міністерства освіти і науки, в Україні 24 469 педагогів потребують поліпшення житлових умов, з них 5983 – на селі.
     Стаття 45 Житлового кодексу УРСР регламентує, що вчителі та інші педагогічні працівники загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів повинні забезпечуватися житлом першочергово.
     Стаття 55 Закону України «Про освіту» гарантує педагогічним та науково-педагогічним працівникам право на: пільгові кредити для індивідуального і кооперативного будівництва; одержання службового житла.
     Працівники загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості, включені до Переліку працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення (затверджено Постановою Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 р. № 37 «Про службові жилі приміщення»).
     Надання державної підтримки педагогічним та науково-педагогічним працівникам передбачено Державною цільовою соціально-економічною програмою будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки, затвердженою Постановою КМУ від 11.11.2009 року № 1249.

Прес-служба Мінрегіонбуду