Місток між дитинством і дорослим життям

Місток між дитинством і дорослим життям

Місток між дитинством і дорослим життям    Минає дитинство... Залишаються від нього тільки звуки кроків вчительки, яка наближається до класу, галас непосидющої дітвори в коридорах і дивовижне розмаїття квітів учителям на прощання.
    Зійде сонце, настане новий день, відкриються двері школи, вийдуть щасливі випускники і розійдуться життєвими дорогами...
    Вчорашнього весняного ранку, 28 травня 2010 року, ми перегорнули ще одну сторінку славного шкільного літопису. Цей день для 503 випускників одинадцятих класів та 830 дев’ятикласників шкіл району став початком дороги у нове самостійне життя.
    Святкова метушня на шкільних подвір’ях... Хвилюються всі: вчителі, батьки, випускники, для яких це шкільне свято останнє, і навіть – першокласники. Для них дзвоник про закінчення навчального року прозвучить вперше. Більшість батьків випускників, особливо матері та й вчителі, не можуть стримати сліз від хвилювання.
Місток між дитинством і дорослим життям    Настало свято, якого чекали всі. До нього йшли увесь навчальний рік. Приємно, що в кожній школі району свято останнього дзвоника традиційно проходить по-своєму. Залишається тільки дивуватися: звідки стільки фантазії?! І всюди воно було по-справжньому урочистим, радісним і водночас хвилюючим.
    – За кілька хвилин настане найурочистіша мить нашого свята. Любі випускники! Зараз для вас востаннє пролунає радісна  мелодія шкільного дзвоника, яку ви запам’ятаєте на все життя. І саме сьогодні ви, як ніколи, відчуєте, що школа – це ваш рідний дім, який в сяйві квітів ніби притих, щоб попрощатися з вами, випровадити вас у далеку дорогу, яка називається дорослим життям, – каже директор Дорогівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тетяна Смичок.
    Кращим учням цього дня вручали грамоти та подяки, школи отримали подарунки від районної влади, а випускникам надали почесне право останнього дзвоника, який став водночас і першим провісником дорослого життя для кожного з них. Сьогодні вони посміхаються, радіють, дякують учителям і батькам.
Місток між дитинством і дорослим життям    Можливо, не всі випускники точно знають, що робитимуть далі, куди вступатимуть, але зізнаються, що вже зараз сумують за школою та друзями. Адже більше не стоятимуть біля дошки, не бігатимуть і не сперечатимуться на галасливих перервах. Сьогодні вони у центрі уваги та ще й з яскравими стрічками із написом «Випускник 2010». У руках весняні букети, а на грудях – традиційні незабудки.
    Більшість теплих слів та привітань сьогодні лунають на їхню адресу від директора школи, першої вчительки, класного керівника, вчителів, першокласників, батьків та гостей свята.
    Цього дня випускників та освітян району зі святом вітали голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Богдан Попович, очільники міст Галича та Бурштина Орест Трачик та Ярослав Громко, заступники керівників району, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та районної ради, керівники органів місцевого самоврядування.

Ярослав Поташник