Мкрон відмовився називати дії росії в Україні "геноцидом"

Мкрон відмовився називати дії росії в Україні

Президент Франції Еммануель Макрон відмовився назвати дії Росії в Україні "геноцидом" в телевізійному інтерв'ю телеканалу France 2, повідомляє CNN.

Відповідаючи на запитання чи він, як і президент США Джо Байден, використовуватиме термін «геноцид» про вбивства українців російськими військовими, Макрон сказав: «Я буду обережний із такими термінами сьогодні, тому що ці два народи [росіяни та українці] — брати. ».

«Я хочу продовжувати намагатися, наскільки можу, зупинити цю війну та відновити мир. Я не впевнений, що ескалація риторики служить цій справі. Те, що ми можемо з упевненістю сказати, це те, що ситуація неприйнятна і що це військові злочини. Ми переживаємо воєнні злочини, які є безпрецедентними на нашій землі — нашій європейській землі»., – додав він.

Президент Франції, який зараз балотується на переобрання, також відзначив співпрацю Франції з Україною у розслідуванні імовірних військових злочинів.

«Росія в односторонньому порядку розпочала надзвичайно жорстоку війну, тепер було встановлено, що російська армія скоїла військові злочини, і тепер ми повинні знайти відповідальних», – сказав Макрон.

У вівторок Байден заявив, що звірства, які розкриваються в Україні, кваліфікуються як геноцид, заявивши, що «стає все ясніше, що Путін просто намагається знищити навіть ідею бути українцем».

Це була драматична риторична ескалація погляду США на те, що відбувається на місцях в Україні, яку Байден раніше вважав воєнними злочинами.

Призначення США не має жодних юридичних наслідків, але має значну вагу, оскільки Байден прагне згуртувати країни за стратегією ізоляції та покарання Москви.

Інші світові лідери, такі як Борис Джонсон із Великобританії та Анджей Дуда з Польщі, також використовували слово «геноцид», щоб описати дії Росії в Україні.