Москва вирішила кардинально скоротити воєнну активність на київському та чернігівському напрямках після переговорів у Стамбулі

Москва вирішила кардинально скоротити воєнну активність на київському та чернігівському напрямках після переговорів у Стамбулі

Воєнну активність на київському та чернігівському напрямках буде скорочено з метою підвищення взаємної довіри та створення необхідних умов для подальшого ведення переговорів, заявив журналістам заступник міністра оборони РФ генерал-полковник Олександр Фомін за підсумками російсько-українських переговорів у Стамбулі.

"У зв'язку з тим, що переговори щодо підготовки договору про нейтралітет та без'ядерний статус України, а також про надання Україні гарантій безпеки переходять у практичну площину, з урахуванням обговорених під час сьогоднішньої зустрічі принципів, міністерство оборони Російської Федерації з метою підвищення взаємної довіри та створення необхідних умов для подальшого ведення переговорів та досягнення кінцевої мети узгодження та підписання вищезазначеного договору, ухвалило рішення кардинально, в рази скоротити воєнну активність на київському та чернігівському напрямках", - сказав він.

Генеральний штаб ЗСУ повідомляє, що дійсно фіксує виведення окремих підрозділів збройних сил РФ з території Київської та Чернігівської областей.

"При цьому зберігається високою загроза нанесення російськими окупантами ударів по об'єктах військової та цивільної інфраструктури", - зазначається у повідомленні на офіційній сторінці Генштабу ЗСУ у Facebook вдень у вівторок.

Натомість на Донецькому напрямку противник наростив вогневий вплив та активізував штурмові дії на більшості напрямків - основні зусилля армія РФ концентрує на взятті під контроль Попасної та Маріуполя.

Окрім того, російські війська продовжують блокувати Чернігів та намагаються поступово знищувати тут військові та цивільні об'єкти, додали у генштабі.

У той же час міністр оборони РФ Сергій Шойгу у вівторок заявив, що основні завдання "першого етапу спецоперації РФ виконані" і це дозволяє зосередити основні зусилля армії РФ на "звільненні Донбасу". Про це він сказав на селекторній нараді 29 березня, передає російська агенція "Інтерфакс".

"Загалом основні завдання першого етапу операції виконані. Істотно знижено бойовий потенціал українських Збройних сил, що дозволяє зосередити основну увагу та основні зусилля на досягненні головної мети - звільненні Донбасу", - сказав він. 

На думку Шойгу, вони "завоювали повітря, практично знищили військово-повітряні сили України та систему її протиповітряної оборони". Також російський міністр заявив, що Військово-морські сили України "перестали існувати".

Нагадаємо, українська сторона заявляє про понад 17 тисяч російських втрат з 24 лютого.

Підписуйтесь на наш телеграм та YouTube