Моя професія – моє майбутнє!

Моя професія – моє майбутнє!

Моя професія – моє майбутнє!    У складному економічному світі вибір професії за фахом, смаком, уподобаннями, ставленням до життя, до себе та інших людей не такий легкий, як здається на перший погляд. В першу чергу відіграють роль не тільки професійні якості людини, але і те, чи обрана професія, спеціальність користується попитом на ринку праці. Щоб правильно зорієнтувати молодь у власних професійних здібностях та уподобаннях, Галицьким районним центром зайнятості 18.05.2010 року проведено День відкритих дверей для учнів восьмих класів Залуквянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
    Учасники заходу мали змогу розширити своє уявлення про світ професій в секторі самостійного пошуку за допомогою інформаційного наповнення папок, дізнатись про основи стратегії їх вибору, звернути особливу увагу на протипоказання до навчання та виконання професійних обов’язків. Профконсультант Галицького РЦЗ Н.Гамлява ознайомила учнів з інформацією щодо потреб сучасного ринку праці відносно вибору певних професій, розповіла про наявність довідників навчальних закладів Івано-Франківщини, провела семінар-тренінг з учнями, де глибоко було розкрито тему „Професій в світі є немало, але яка із них моя?”. Діти із зацікавленням слухали змістовну розповідь про різноманітні професії, які зустрічаються на підприємствах та в організаціях району, їх особливостями та попитом на них серед роботодавців на даний час, а також про те, де і як можна здобути ту чи іншу професію. Під час зустрічі учні мали змогу самостійно згрупувати професії за класифікацією: „людина – людина”, „людина – знакова система”, „людина – художній образ”, „людина – природа” та „людина – техніка”. Діти із задоволенням брали активну участь в обговоренні запропонованої теми та виявили неабияке зацікавлення питанням обрання майбутньої професії.
    На завершення зустрічі учням було роздано буклети, інформаційні матеріали, які дадуть можливість кожній дитині більш детально дізнатись про професію, яка зацікавила під час зустрічі, а також про потреби сучасного ринку праці!

Наталія ГАМЛЯВА, головний спеціаліст Галицького РЦЗ