На Надвірнянщині за народною ініціатівою відкликали депутата. Суд підтвердив відкликання

На Надвірнянщині за народною ініціатівою відкликали депутата. Суд підтвердив відкликання

Івано-Франківський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позовних вимог мешканцю села Цуцилів Надвірнянського району, якого за народною ініціативою відкликали як депутата сільради. Екс-депутат позивався, щоби скасувати відповідну постанову виборчої комісії.

Суд встановив, що у спірних правовідносинах Переріслянська сільська територіальна виборча комісія, яка є відповідачем у справі,  не вчинила протиправних дій щодо позивача, а оскаржувана постанова була прийнята відповідно до вимог закону.

«Відповідач перевірив місце проведення зборів ініціативної групи та достовірність підписів, встановив чи була внесена пропозиція про ініціювання відкликання депутата громадянами України, які є виборцями цього виборчого округу», – йдеться в постанові суду.

Суд зазначає, що необґрунтованими є твердження позивача про позбавлення його права на захист в зв’язку з неповідомленням його про збори виборців:

«Оскільки збори відбулись за присутності позивача, а також при обговоренні діяльності депутата йому було надано можливість надати пояснення».

Відтак постанова комісії про відкликання є чинною, інформує пресслужба Івано-Франківського окружного адміністративного суду.