На Прикарпатті від посмертного донора провели забір органів

На Прикарпатті від посмертного донора провели забір органів

Учора, 23 січня, вже вдруге в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні провели забір органів від посмертного донора. На прохання родини в лікарні не надають інформацію про людину, яка стала посмертним донором. Таке її прижиттєве бажання вже після констатації смерті мозку лікарями, підтримали рідні, після чого вони підписали необхідні документи, інформує КУРС з посиланням на пресслужбу ОКЛ.

«Це надзвичайно людяне та свідоме рішення дозволить продовжити життя ще чотирьох людей, – говорить трансплант-координатор обласної лікарніЛілія Шевага.– Радіємо, що серед реципієнтів є також 33-річний прикарпатець, який більше п’яти років перебував на обліку та очікував своєї черги…».

Раніше ми повідомляли, що медичний медичний літак ДСНС України спочатку доправив до Івано-Франківська лікарів з Національного інституту хірургії та трансплантологіїї ім. О.О. Шалімова та Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова для проведення операцій. Через деякий час бригади медиків літаком ДСНС вилетіли до Києва із донорськими печінкою та ниркою для пацієнтів, які очікують на пересадку органів у столиці. 

«Далі  трансплантація серця, нирки та печінки в Києві та Хмельницькому. Пересадку ще однієї нирки саме в ці хвилини завершили на базі нашої лікарні», – йдеться в повідомленні.

Лікарі протягом чотирьох годин  здійснювали забір органів разом з колегами із Хмельницького обласного серцево-судинного центру, Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова. Професійний супровід здійснювала команда трансплантологів Івано-Франківської міської клінічної лікарні.

«Ми вдячні всім колегам, які брали участь в такій важливій для нас події, – говорить генеральний директор лікарні Остап Грищук. – Це ще один крок до укріплення позицій трансплантології в нашій країні. А головне – поступ у напрямку порятунку життів наших співвітчизників».

Івано-Франківська обласна клінічна лікарня є одним із 27 Центрів трансплантації. За даними Українського Центру трансплант-координації, за минулий рік в Україні провели 59 мультиорганних вилучень і 313 трансплантацій.