На сторожі природних багатств

На сторожі природних багатств

     Галицький НПП19 вересня – День працівника лісу. Оскільки на території нашого району діє Галицький національний природний парк, тож напередодні професійного свята ми вирішили дізнатися, що ж нового у нашому лісовому господарстві. Про роботу Галицького НПП розповідає його директор Борис Терешкун.
     – У цьому році в Галицькому національному природному парку відбулося чимало цікавих подій. По-перше, інформація про парк ввійшла до фотоальбому Василя Пилип’юка «Це моя Україна» – видання, присвяченого національним паркам України і її архітектурним пам’яткам. У ході праці над книгою автор був дуже задоволений роботами начальника наукового відділу НПП Володимира Бучка і лаборанта відділу Василя Маланюка та пообіцяв наступний альбом присвятити саме нашому парку. До речі, за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток заповідної справи та створення нових національних природних парків Володмир Бучко нагороджений Почесною грамотою Міністерства охорони навколишнього середовища України. На високому рівні відзначено багаторічну працю ще одного працівника парку. За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток природоохоронної галузі, збереження навколишнього природного середовища та з нагоди відзначення Дня працівників природно-заповідної справи Державна служба заповідної справи нагородила почесною грамотою головного лісничого НПП Василя Хованця.
     У травні цього року спільно з науковцями Харківського університету та НПП «Гомільшанські ліси» проводилися дослідження з інвентаризації та моніторингу рукокрилих (кажанів) Галицького НПП.
     На території парку виявлено 5 видів хребетних, 6 видів комах, 1 гриб і 4 судинні рослини, занесені до Червоної Книги України.
     Впродовж квітня-червня велася робота за методикою «Програма літопису природи для заповідників та національних парків». Видано третій том Літопису Галицького національного природного парку та зібрано матеріали для наступних томів.
     На базі парку діє Екологоосвітній туристичний комплекс, основними структурними елементами якого є музей «Природа Землі Галицької», екзотаріум, центр реабілітації диких тварин, дендропарк, актовий зал на 30 місць з мультимедійним проектором, фото- і відеотеки, розгорнуті фотоекспозиції та картографічні матеріали. Тут проводяться семінари, тренінги з екологічних питань, охорони, збереження і примноження природних ресурсів.
     У квітні спільно з відділом освіти райдержадміністрації проведено конкурси малюнків та письмових робіт серед учнів загальноосвітніх шкіл на тему «Людина та ліс». Переможців нагороджено грамотами Галицького НПП та цінними подарунками, які вручені конкурсантам на святі останнього дзвоника.
     Проведено екскурсію з викладачами, аспірантами та студентами Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника.
     Проводячи акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках», з ініціативи працівників НПП до Дня довкілля разом з випускниками Галицьких ЗОШ №1 та №2, Галицької гімназії закладено Володимирків парк у 845-ту річницю Галицького князівства на честь його засновника Володимира Володаровича.
     Здійснено рекреаційний благоустрій еколого-пізнавальних стежок «На Касову гору» та «По Діброві».
     Хочу відзначити, що у музеї «Природа Землі Галицької» побували відвідувачі не лише з Галицького району, але й з Івано-Франківська, Львова, Львівської та Волинської областей.
     Працівниками Галицького національного природного парку ведеться значна робота щодо збереження і примноження лісового багатства району.
     За дев’ять місяців 2010 року службою державної охорони природно-заповідного фонду було складено 3 протоколи щодо самовільної вирубки лісу. Сума збитків становить більше семи тисяч гривень. Набагато більшою є шкода, завдана природі.
     Велика увага приділяється і захисту лісових масивів від пожеж. Створено добровільні пожежні дружини, складено плани протипожежних заходів, встановлено в лісових масивах панно та аншлаги на протипожежну тематику. Проводяться бесіди та лекції з населенням сіл. З початку пожежонебезпечного періоду проведено 10 лекцій-бесід у Вікторові, Сапогові, Брині, Крилосі, Козині, Жалиборах, Новому Мартинові, Блюдниках, Дорогові, Медусі.
     Напередодні професійного свята щиро вітаю усіх, хто пов’язав свою долю з лісом, примноженням та використанням його невичерпних ресурсів, з професійним святом – Днем працівника лісу.
     Зміцнюючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд України, лісівники вносять вагомий вклад у захист земельних угідь та поліпшення стану довкілля, забезпечують потреби суспільства у різноманітній лісовій продукції.
     Сьогодні, як ніколи, важливо розширювати лісові насадження, зберігати їх для прийдешніх поколінь, підвищувати ефективність лісового господарства, якомога раціональніше використовувати природні багатства на благо розвитку і процвітання нашої країни.
     Бажаю всім міцного здоров’я, родинного благополуччя та вагомих трудових досягнень.
     До привітань лісівникам приєднався і начальник управління лісового господарства області Олексій Голубчак, який відзначив: «Ліс виконує три функції: економічну, екологічну та соціальну. Економічна функція – це заготівля деревини, грибів, ягід. Екологічну функцію – збереження природних ландшафтів, лісових багатств для прийдешніх поколінь успішно виконує Галицький національний природний парк. Мені приємно відзначити, що це справжній добрий господар, який піклується про збереження та відтворення природних багатств краю.
     Напередодні професійного свята бажаю усім лісівникам успіхів у праці, віри і наполегливості у досягненні поставленої мети.
     Міцного здоров’я, щастя, миру та достатку Вам і Вашим родинам!»
     
     

Записала Ірина Заклінська