Наблизити відносини між податківцями та платниками податків до європейських стандартів

Наблизити відносини  між податківцями та платниками податків до європейських стандартів

     О.Верещак2 липня своє професійне свято відзначають працівники Державної податкової служби України.
     Перші кроки до створення сучасної податкової служби зроблено ще у 1990 році, коли підприємництво в Україні лише зароджувалося. На базі відділів державних доходів у фінансових органах було створено податкові інспекції , які підпорядковувались Міністерству фінансів.
     Фактично податкова служба створена постановою Ради Міністрів Української РСР у 1990 році, створення ж на її базі Державної податкової адміністрації України в 1996 році було лише продовженням побудови дієвої системи контролю за додержанням податкового законодавства. Враховуючи значну роль державної податкової служби України у забезпеченні реалізації податкової політики держави, був підписаний Указ Президента України „Про День працівника державної податкової служби України”, згідно з яким професійне свято податківців відзначається щорічно 2 липня.
     Сьогоднішнє свято – це шлях довжиною у 20 років, період, який був необхідний для розробки податкового законодавства, для становлення і розбудови податкової служби, зміцнення матеріально-технічної бази, а головне – формування потужного кадрового потенціалу, здатного виконувати завдання, які поставлені перед нами Президентом України, Кабінетом Міністрів України.
     За 20 років зроблено багато для утвердження служби, розвитку матеріально-технічної бази, створено належні умови для прийому і обслуговування платників податків, кількість яких зросла із 73 платників у 1990 році до 807 платників- юридичних осіб та 2754 платників – суб’єктів господарювання фізичних осіб.
     Для нас важливим на сьогодні є питання залучення резервів наповнення бюджетів всіх рівнів, які не збільшують податкового навантаження на платників податків.Стабільне наповнення державної скарбниці – це реальне підвищення добробуту громадян, що на сьогодні є пріоритетом всієї виконавчої влади нашої держави.
     Приємно відзначити, що надходження податків і зборів до бюджетів усіх рівнів за перше півріччя поточного року становлять 71 млн. 655,5 тис. гривень. Це свідчить про професійність податківців, уміння використовувати резерви та задіювати сучасні ефективні методи роботи – вводяться нові інформаційні технології, переходимо на систему електронного документообігу. Податкова служба , орієнтуючись на європейські стандарти, стає більш відритою і прозорою.
     Добрим показником роботи податкової служби району ми значною мірою завдячуємо тісній співпраці та координації дій із районними органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронними, контролюючими та фінансовими органами. Сподіваюсь, що таке взаєморозуміння принесе плідні результати роботи в майбутньому.
     Шановні колеги, від усієї душі бажаю Вам постійно відчувати повноту і неповторність життя, успішно реалізовувати свої професійні можливості, впевнено та динамічно рухатися до нових здобутків, з честю виконувати завдання, поставлені Президентом України та Урядом держави.
     Міцного всім здоров’я, невичерпної енергії на довгі роки, наснаги і щастя.
     Нехай Ваш багатий життєвий і професійний досвід завжди буде запорукою нових успіхів і звершень.

Олександра Верещак, начальник ДПІ в Галицькому районі