Нарада з підприємцями

     8 липня перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Бродович спільно з працівниками управління праці та соціального захисту населення районної державної      адміністрації, управління пенсійного фонду в Галицькому районі, районного центру зайнятості, державної податкової інспекції в Галицькому районі провів нараду з підприємцями району, на якій розглянуто питання заборгованості із виплати заробітної плати, легалізації робочих місць, контролю за ціновою ситуацією на споживчому ринку тощо.
     Володимир Франкович повідомив учасників форуму про відновлення роботи районної спілки підприємців, а також наголосив на проблемних питаннях розвитку підприємництва в районі та необхідності виконання урядових нормативно-правових документів.
     У ході наради її учасників було проінформовано про наявність заборгованості із виплати заробітної плати в районі, а також про результати проведених перевірок на підприємствах району управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації і вказано на випадки недотримання трудового законодавства. Рекомендовано належним чином оформляти трудові відносини шляхом укладання угод та гарантування найманим працівникам виплати хоча б мінімальної заробітної плати.
     Службою зайнятості в Галицькому районі доведено інформацію про відновлення надання дотацій підприємцям для створення нових робочих місць, а також співпраці з роботодавцями з укладання трудових угод (стажування).
     Дану інформацію підтверджено податковою адміністрацією і доведено кількість платників податків – фізичних і юридичних осіб, а також тих, які уникають сплати податків, не укладаючи трудові договори з працівниками. Також вказано на випадки порушення податкового законодавства, зокрема, недотримання встановлених законом розмірів ставок орендної плати за землю.
     Управлінням пенсійного фонду України в Галицькому районі звернуто увагу присутніх і на необхідність дотримання встановлених законодавством термінів сплати внесків до пенсійного фонду та на зарахування страхового стажу при призначенні пенсій. Рекомендовано не приховувати доходи працівників.
     Ряд пропозицій було висловлено й підприємцями, а саме щодо проведення щоквартальних нарад з керівниками підприємств району та тематичних зустрічей з органами виконавчої влади, запровадження диференційованих ставок єдиного податку, зменшення тарифів за комунальні послуги, орендної плати за землю, плати за проходження медичного огляду та за оформлення технічного паспорта.
     Подано пропозицію щодо запровадження офіційних платних послуг у галузі освіти та медицини та необхідності входження підприємців до складу депутатського корпусу районної ради.