Неправдиві звинувачення

     Як голова районної станиці Братства вояків ОУН-УПА і директор музею «Визвольних змагань Галицького району» часто пишу статті в газету «Галицьке слово». В них намагаюся розказати правду про нашу визвольну боротьбу, про вшанування пам’яті полеглих у цій боротьбі, про роль музею у патріотичному вихованні молодого покоління.
     А цю статтю я пишу з почуттям образи за неправдиві звинувачення, пишу, щоб захистити свою честь і честь газети «Галицьке слово».
     25 січня 2011 року на колегії Галицької райдержадміністрації міський голова м.Бурштина Петро Курляк привселюдно заявив,  що четверо представників політичних партій і громадських організацій не давали своєї згоди на підтримку Звернення від 18 грудня 2010 року до голови Бурштинської міської ради і депутатів VI скликання цієї ж ради щодо приміщення для музею «Берегиня». Зокрема, міський голова стверджував, що представник від НРУ Мирослав Лотоцький не дав своєї згоди на підтримку даного документу. Це теж не може бути правдою, оскільки Мирослав Ількович особисто мені заявив про свою підтримку Звернення і просить не спекулювати його іменем.
     Нагадаю, що Звернення підтримали 14 представників політичних партій і громадських організацій, директори Бурштинських навчальних закладів, завідуючі бібліотек.
     Я, як автор, ініціатор і організатор даного Звернення, заявляю про неправдиве звинувачення, бо особисто з кожним, чиє прізвище вписане під цим Зверненням, мав розмову, ми обговорювали текст і зміст Звернення.  Якщо Володимир Дикопавленко і Любов Іванків – голови Бурштинських осередків БЮТ і Наша Україна – не дали згоди на підтримку даного Звернення, то їхні прізвища під документом відсутні.
     Із заяви Петра Курляка можна зробити висновок, що я брехач і авантюрист.
     За своє багаторічне життя на мою долю випало пережити стільки поневірянь, що, мабуть, Петро Курляк не може повірити, що людина здатна таке пережити і не зламатися. Не зважаючи на всі життєві випробовування, я завжди жив по правді. Лише на слідстві, яке велося більше півроку в тюрмах Рогатина і Станіслава, я ховав правду про участь моїх друзів в ОУН, які ще були на волі.
     Хочу висловити свою особисту думку щодо перших кроків діяльності міського голови м.Бурштина.
     Петре Івановичу, якщо Ви будете і далі так працювати і налаштовувати проти себе громаду, то можете втратити (а фактично Ви її уже частково втратили) довіру у громадськості міста Бурштина. Якщо Ви вважаєте себе порядною людиною, а я сподіваюся, що так і є, то повинні вибачитися переді мною і колективом редакції газети «Галицьке слово», який Ви також безпідставно звинуватили у непрофесійності. Мовляв, газета опублікувала неперевірений матеріал. Але Ви повинні знати, що відповідальність за зміст матеріалу, поданого в газету, несе автор.
     Бажаю нам усім плідної праці для розбудови нашої української держави.
     «Усім нам разом на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли», – писав Тарас Шевченко.

Микола Яцків