Незвичайний хмарочос може прогодувати до 40 тисяч людей: як?

Незвичайний хмарочос може прогодувати до 40 тисяч людей: як?

У китайському місті Шеньчжень відкрили перший у світі «фермерський» хмарочос. Сучасну архітектуру з міським фермерством поєднало в 51-поверховій вежі Jian Mu Tower дизайнерське бюро Carlo Ratti Associati.

Будівля висотою 218 метрів складається з масштабної вертикальної гідропонної ферми по всьому фасаду. У вежі також розташовані житлові приміщення, офіси, супермаркет та фуд-корт з внутрішніми садами для відпочинку та громадських заходів.

Конструкція дозволяє вирощувати свіжі овочі і фрукти, виробляючи приблизно 270 тисяч кілограмів продуктів харчування на рік. За розрахунками, ферма може прогодувати до 40 тисяч людей, розповів на своїй сторінці в мережі Фейсбук заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

Такий підхід вирішує одне з найактуальніших архітектурних завдань сьогодення: як інтегрувати світ природи в дизайн мегаполісу. Окрім виробництва продуктів харчування, ферма захищає башту Цзянь Му від сонця і сприяє природній вентиляції. Цікаво, що повсякденними операціями ферми управляє штучний інтелект.